Garść wskazówek jak wybrać profesjonalnego psychologa

Znalezienie obecnie terapeuty jest niezwykle prostym zadaniem. Jednak odnalezienie specjalisty, który po pierwsze jest fachowcem, zaś po drugie będzie odpowiadał naszym wymogom, to już niestety trudniejsze wyzwanie.

Zamyślona kobieta

Autor: yomo 13
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym tekście odnajdziesz parę porad, które mogą pomóc Ci wybrać dobrego psychologa. Trzeba pamiętać o tym, że jest to już połowa sukcesu. Po pierwsze zobacz, czy też ma on dyplom magistra socjologii albo jest lekarzem psychiatrą. Aktualnie w naszym kraju każdy może otworzyć gabinet terapeutyczny. Tyczy się to nawet inżyniera nauk informatycznych, krawcowej lub murarza. Oczywiście w świetle prawa, niezupełnie z kolei moralności lub etyki. Nie ma więc w tym nic zaskakującego, że oceny o psychoterapii są różne. Aby uniknąć rozczarowania, w pierwszej kolejności dowiedz się, czy ktokolwiek, do kogo się wybierasz zakończył odpowiednie studia dla przykładu jednolite studia magisterskie w przedziale socjologii. Najlepiej o specjalizacji związanej z terapią lub studia medyczne. Dlatego też jeśli interesuje Cię dobry psycholog (Polecam patryk roczon warszawa mokotów) Łódź jest miastem, gdzie odnajdziesz świetnego fachowca.
Następna kwestia: skieruj uwagę na nurt terapeutyczny, w którym działa dany profesjonalista. Nie dowolne podejście terapeutyczne jest idealne dla każdego zaburzenia. Trzecia kwestia to zobacz, jakiego rodzaju ma osiągnięcia taki profesjonalista. Nie chodzi tutaj o trzydziestoletnią praktykę z pacjentami, lecz chociażby o kilkumiesięczne staże i praktyki w różnorodnych zakładach leczenia zaburzeń psychicznych albo seksualnych lub psychicznych. Dzięki temu uzyskasz gwarancję, że nie jesteś poniekąd królikiem doświadczalnym.

Następna kwestia dotyczy tego, abyś sprawdził, czy też dany profesjonalista posiada dyplom psychoterapeuty albo czy jest w trakcie szkoły psychoterapii. Piąty punkt, który choć jest końcowy, nie jest w żadnym wypadku błahy, dotyczy prywatnego poznania konkretnego człowieka.