Jakiego rodzaju mleko dawać potomkom po ukończeniu pierwszego roku życia?

Wszyscy wiemy, że żywienie piersią to najlepszy sposób na odżywianie noworodka.
Mleko modyfikowane Bebilon 3 jest produkowane przeważnie na bazie krowiego mleka. dzieci nie mogą spożywać go w czystej formie, gdyż skład jego posiada za dużą ilość białka i sodu.

To mogłoby powodować dysfunkcje w działaniu nerek, mogłoby także pogorszyć trawienne procesy i zmniejszyć wchłanialność istotnych składników odżywczych. Właśnie z tego powodu krowie mleko jest poddawane procesowi modyfikacji, jaki jak najbardziej upodabnia je do kobiecego mleka. Modyfikacja krowiego mleka opiera się na zmniejszeniu ilości białka i zmianie składu przez zwiększenie serwatkowych białek. Także podczas przebiegu modyfikacji jest zmieniany skład jakości tłuszczów. Metoda modyfikowania jest ściśle kontrolowana, żeby nie doszło do jakiegokolwiek zanieczyszczenia mleka.

Zainteresowały Cię opisywane kwestie? Jeżeli tak, to zobacz jeszcze, co posiada w tym temacie ta optymalna witryna (https://www.centrumcryo.pl/terapia-manualna-wroclaw/). Odnajdziesz tam pokrewne informacje.

Skład mleka kobiecego zmienia się wraz ze wzrostem dziecka, więc producenci dostosowali poszczególne mleka tak, żeby na każdym etapie dziecko dostawało jak największą zawartość odżywczych elementów, które zezwalają na jego poprawny rozwój.

kosmetyk

Autor: Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Mleko z cyferką 3, jest to mleko typu Junior oraz jest przeznaczone dla dzieci powyżej roku. Skład tego mleka jest w większym stopniu właściwy dla organizmu malucha niż skład mleka krowiego. Dodane jest do niego żelazo, cynk oraz witamina D. Warto pamiętać, że dziecko po skończeniu pierwszego roku życia jest ciągle małe. Dużo mam właśnie w tym czasie rezygnuje z podawania mleka z piersi. Pierwsze urodziny maluszka to właściwy czas, żeby zamienić mleko z dwójki na trójkę. Do szóstego miesiąca życia trzeba karmić potomstwo piersią. Jeżeli jednak to Ci się nie uda, możesz wybrać mleko modyfikowane. Mleko tego typu jest dostosowane do potrzeb żywieniowych dzieci.

Wprowadzając do diety malucha mleko modyfikowane, należy śledzić jego reakcję na ten pokarm. Mleko Bebilon 3 jest przeznaczone dla dzieciaków, jakie ukończyły pierwszy rok życia, ale w dalszym ciągu nie mogą pić krowiego mleka.