Skuteczne sposoby na walkę z brakiem energii

Choć kalendarzowe lato trwa w najlepsze, chłodne noce potrafią nam przypomnieć o mijających dniach. Nadchodzi jesień. Dlaczego właśnie jesienią stajemy się bardziej melancholijni, przygnębieni?

światło

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Z jednej strony jest to poczucie zbliżającego się końca wakacji – czasu, który zwykle kojarzy się z wypoczynkiem i aktywnością. Do tego dni stają się coraz krótsze i zimniejsze. W dużym stopniu winę za nasz kiepski nastrój ponosi właśnie ograniczony dostęp do światła słonecznego.

Wracamy pamięcią do tego co było, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż dotychczas, częściej robimy się senni i zmęczeni. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i smutek nie pozwalają normalnie funkcjonować. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni (sprawdź więcej na temat depresji).

Najlepiej będzie sprawdzić czy nie dotknęła nas depresja sezonowa.
Mimo, iż źródła powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, że znaczącym czynnikiem jest niski przekaz światła słonecznego docierającego do naszych oczu.
Biorąc pod uwagę, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest deficyt światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, głównym sposobem leczenia tego zaburzenia jest fototerapia z zastosowaniem

depresja

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

przeznaczonych do tego celu lamp fluorescencyjnych. Lampa (sprawdź dodatkowe informacje) do fototerapii pomaga w naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, jednak kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia. Wykryto, że dawka sztucznego światła efektywnie wpływa na wydzielanie hormonów i przekaźników mózgowych.

Jednym ze sposobów na szybki powrót do zdrowia jest pielęgnowanie pasji.

Podoba Ci ten tekst? To super, sprawdź stronę (https://zyciebezbolu.pl/umow-wizyte/) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Mogą być to lekcje tańca czy po prostu długie spacery w miłym towarzystwie. Należy zająć się tym, na co dotychczas nie mieliśmy czasu, coś co zawsze chcieliśmy robić, lecz np. brakowało nam odwagi. Kiedy zaangażujemy się w jakąś aktywność, nietrudno będzie nam oderwać się od tzw. szarej rzeczywistości i zapomnieć o tym, że do wiosny zostało jeszcze trochę czasu.