Wszelkie zmysły wydają się być niebywale istotne do prawidłowego funkcjonowania – dlatego musimy troszczyć się o nie

Mówi się, że utrata wzroku jest najgorszym przeżyciem. Jednakże, kiedy zaczynamy mieć problemy ze słuchem, to także będzie fatalnie.

zdrowie - marina

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
proces

Autor: Angie Jane Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przynajmniej raz w roku powinien przechodzić rutynowe badania. Sprawdzanie swego zdrowia wydaje się być bardzo istotne. Musimy sprawdzać morfologię oraz poziom najważniejszych witamin. Jednak należy także kontrolować co jakiś czas wzrok (zobacz więcej – laserowa korekcja wzroku katowice) oraz słych. Ze słuchem jest ten problem, że dosyć długo można nie zauważać problemu. Musimy żyć w czasach, gdy w miastach ze wszystkich stron dociera do nas jakiś hałas — jeżdżą samochody, mamy włączony telewizor albo ktoś rozmawia przez komórkę. Zatem początkowo to, że czegoś po prostu nie dosłyszeliśmy, może być przez nas zlekceważony. Dlatego trzeba sprawdzać ten zmysł u doktora. Na specjalnym badaniu wejdziemy do specjalnego pokoju i będziemy musieli naciskać guzik, zawsze, kiedy usłyszmy jakiś dźwięk. Będą one czasami ciche, a innym razem głośne. Nie ma się co martwić — badanie jest bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Na podstawie wyników specjalista stwierdzi, co nam jest. Jeśli natomiast straciliśmy słuch, to na pewno ucieszy nas fakt, że medycyna tak się rozwinęła, że dzisiaj wszczepia się małe implanty do ucha i osoba znów może słyszeć.

To prawdziwy cud, a dla osoby wyleczonej wielka zmiana w życiu na korzyść. Od dziś będzie miała możliwość, by słuchać muzyki i będzie mogła porozmawiać z każdym — panią w piekarni czy listonoszem.