Jaskra – czy istnieje ratunek? Co to jest laserowa korekta spojrzenia?

Czym jest jaskra? Czy jest możliwość ją wyleczyć? Czy laser może pomóc? Kilka wyrazów o tej chorobie
Jaskra to nie do uleczenia choroba gałek ocznych, jaka jest spowodowana brak odpływu roztworu o strukturze wody oka.

wizerunek

Autor: Charles „Andy” Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Ta ciesz wodnista jest to substancja, która wypełnia z przodu kawałek oka, a jej pracą jest zwilżanie rogówki i siateczki oka, zbierając ze sobą szkodliwe substancje które dostają się do oczu. Brak tej cieczy powoduje wzrost ciśnienia oka, przez co staje się między innymi zaniknięcie ostrości widzenia, co może doprowadzić nawet do bycia ślepym. Dlatego jeżeli zobaczysz u siebie jakieś symptomy, w tym samym momencie odwiedź okulistę! Operacje jaskry w ówczesnych czasach są możliwe, lecz są ekstremem – zwykle używa się ich jeżeli krople (które jeżeli dadzą efekt, trzeba brać do finału życia) nie dadzą efektu, i to w czasie ostrego ataku jaskry.
kobieta w ciąży

Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com
Czymś inszym jest tak zwana laserowa korekta wzroku, którą używa się do eliminacji „wady” w oczach, pomimo rodzaju usterki jaką się posiada. Laser do poprawy wzroku jest najnowocześniejszym a także najbezpieczniejszym rodzajem leczenia oczu. Sam w sobie terapia (zobacz również terapia dda) trwa parę minutek i już po upływie często nawet krótkich piętnastu minut (do trzydziestu minut) po operacji pacjent ma pozwolenie już pójść do mieszkania i cieszyć do końca życia rewelacyjnym wzrokiem – często nawet tak samo dobrym jak z przed ukazaniem się „problemu” w oczach, bądź też jednym oku.

Warto zaznaczyć, że za każde z oczu wykosztujemy się oddzielnie. Więc nie zwlekaj! Jeśli nie lubisz nosić bryle, czy soczewki kontaktowe, porozmawiaj ze własnym okulistą już dziś, a ona na sto procent tobie pomoże!