Zadanie przychodni – co warto wiedzieć?

Każdy, kto ma ubezpieczenie zdrowotne, może się za darmo leczyć w jednostkach, które mają podpisaną umowę z NFZ. Są to przychodnie publiczne, gdzie przede wszystkim przyjmują doktorzy pierwszego kontaktu. To pacjent rozstrzyga, kto ma go leczyć. Przychodnia może odmówić zapisania do konkretnego doktora wtenczas, gdy ma on już pod ochroną 2750 chorych.

pani doktor

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśmy niezadowoleni z usług, posiadamy prawo zmienić doktora. Darmowo zdołamy to uczynić dwa razy w ciągu roku kalendarzowego. Za jakiekolwiek kolejne przepisanie zapłacimy 80 zł. Wyjątkiem są przypadki, kiedy zmienimy miejsce zamieszkania, albo kiedy medyk odszedł z pracy. () Przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej realizuje diagnostykę w zakresie podstawowym, prowadzi także darmowe projekty profilaktyczne. W każdej przychodni znajduje się pokój zabiegowy, gdzie chorzy czynią pomiary ciśnienia, cukru we krwi, lub EKG. Pracuje w nich wyszkolona kadra medyczna, gotowa nieść pomoc każdemu pacjentowi. Poza tym każdy pacjent powinien wyłonić pielęgniarkę rodzinną.

korytarz w przychodni

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kto dba o zdrowie ma obowiązek regularnie realizować podstawowe badania. Jeżeli lekarz rodzinny stwierdzi jakiekolwiek odchylenia w wynikach, chory dostaje skierowanie do lekarza specjalisty. Do niektórych fachowców nie jest zasadne skierowanie, lecz o tym zawiadomi pacjenta lekarz kierujący. O niezbędności zrealizowania badań decyduje lekarz. Przychodnia zdrowie Nie będziemy płacić za wyznaczone przez niego badania, jeśli dokonamy je w miejscu wskazanym na skierowaniu.

Jeśli intrygują Cię zaprezentowane zagadnienia, to wejdź w widoczny link. Tam umieściliśmy dostęp ekstra (nzoznr1.pl/) do bardziej precyzyjnych wiadomości związanych z tym wątkiem.

Doktor ma bowiem podpisaną umowę z tą właśnie placówką i w tamtym miejscu musi kierować chorych. Odmienne zasady dotyczą tylko ogromnie złożonych badań, np. tomografii, rezonansu magnetycznego, albo mammografii.

Dowolna przychodnia, która ma podpisany kontrakt przeprowadzi owe badanie.
Funkcją personelu medycznego zatrudnionego w przychodniach jest zapewnienie pacjentom fachowej, przychylnej troskliwości medycznej w obszarze specjalizacji reprezentowanych, przestrzeganie uprawnień chorego, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego, również zwiększenie działań z obrębu powszechnej prewencji i promowania zdrowia.