Wsparcie w ciężkich przypadkach.

istniejądziedziny, gdzie zajęcia jest od groma, o każdej porze dnia, czy to na wiosnę, lato i zimę. Nie ma taryfy ulgowej, nie ma okresu lżejszego i silniej zajmującego. Praca jest maksymalna przez cały czas, ponieważ w każdej chwili coś się dzieje i musimy pomagać. O jakich profesjach mówimy?

doktorzy, to zaraz przychodzi na myśl. Najbardziej zapracowani są chyba ci na ostrym dyżurze, kiedy są zobowiązani otoczyć opieką oczekujących pacjentów (przeważnie połamanych). dobry chirurg urazowy na tego typu oddziale ma pełne ręce roboty, a kiedy idzie na minutkę na bok, na przysługującą mu herbatę, przez korytarz przelewa się tsunami rozgoryczenia.

złamana noga

Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com

On idzie na herbatę, a ja cierpię – ktoś mówi.Też człowiek, krzyczy inny i ma rację.

Na pogotowiu i w szpitalu także jest ogrom pracy. A jak taki specjalista nie jest na publicznym wikcie to pewnie przyjmuje prywatnie, choć w tym wypadku akurat finansowa rekompensata nieco poprawia nastrój.

Służby mundurowe – oni są bezustannie na służbie. Nawet, kiedy mają wakacje spa dolny śląsk muszą znajdować się w stanie gotowości, ponieważ zaskakujące zdarzenie unicestwia wszystkie plany i postanowienia, nie jest ważne czy mówimy o swobodnym czasie odbytym z najbliższymi czy zmrożonym browarze z kumplami na ogródku.

Co do tych przedstawionych branż jedno jest oczywiste: w większych ośrodkach miejskich jest więcej zdarzeń. Podczas okresu wolnego nieduże komendy mogą stać nawet zamknięte, ponieważ pokaźniejsze z nich sprawują swoją rolę. Lecz w tego typu dużych ośrodkach miejskich, jak Wrocław, Poznań, Katowice czy stolica, nie obejdzie się bez funkcjonującej służby wykwalifikowanych i twardych na uroczysty klimat pracowników.

Są też zawody, które powinny funkcjonować, bez znaczenia czy jest święto czy inny wolny czas. Taki kierowca MPK jedno święto spędzi z rodziną, ale już następne będzie musiał świętować w pracy, identycznie, jak ekspedienci na stacjach paliw oraz kasjerki na dworcach PKP lub PKS. Nie uda się także maszyniście, kierownikowi pociągu czy konduktorom, tak samo jak pilotom, bo ludzie przecież podróżują, gdynie muszą pracować.

I jak sobie z takim czymś poradzić. No cóż, może będzie to zwyczajnie, co powiem, ale ten, który decydował się na taki zawód wiedział, iż tak będzie, a z drugiej perspektywy wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.