Czujesz strach przed dentystą? Sprawdź, w jaki sposób trafić do sprawdzonego specjalisty

Obawa przed dentystą dotyczy sporej grupy osób oraz mimo pozorów nie tylko najmłodszych. Wielu dorosłych wzdryga się myśląc, że będą musieli usiąść na fotel dentystyczny, otworzyć usta oraz poddać się borowaniu albo co gorsze wyrwaniu zęba, jakiego nie można już wyleczyć. Jeżeli i ciebie przed każdą wizytą przenika ogromny strach, musisz wyszukać cenionego specjalistę, do którego może nie będziesz chodzić chętnie, lecz z pewnością przestaniesz się niepokoić. W jaki sposób to zrobić?

dentysta

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Możesz zacząć od spytania znajomych, który gabinet stomatologiczny wybrali oraz czy są z niego zadowoleni. Trzeba przy tym pamiętać, iż nie za każdym razem to co dobre dla jednego, będzie odpowiednie dla drugiego, albowiem każdy inne priorytety stawia na pierwszych miejscach. Dla jednych kluczowa jest higiena realizowania zabiegów, dla innych koszty leczenia, zatem mimo wszystko lepiej jest samemu sprawdzić, jaki gabinet będzie nam odpowiadać. Najlepiej jest to zrobić w czasie wizyty kontrolnej, kiedy zweryfikujemy podejście dentysty do pacjenta, zachowywanie przez niego standardów higienicznych, nawet podczas standardowej wizyty, jak również ogólny wygląd i wyposażenie gabinetu. Powinien być wyekwipowany w profesjonalne sprzęty, pozwalające wykonać wszystkie niezbędne w zakresie leczenia zabiegi, jak też zdjęcia rtg, bez których czasem ciężko byłoby się obejść. W przeciwnym razie będziemy musieli zrobić je gdzie indziej, tracąc czas – gdy wszystko mamy na miejscu, jest to po prostu wygodne. stomatolog legnica powinien proponować bogaty pakiet usług, nie tylko normalne leczenie, lecz również leczenie kanałowe mikroskopowe. Warto też zapytać o możliwości wybielania zębów, wstawiania implantów czy robienia protez.

Poza tym dla niektórych ważną kwestią jest odległość gabinetu od domu. Przy nagłym bólu korzystniej jest mieć dentystę tuż za rogiem i wziąć od niego numer komórki, gdy zajdzie konieczność nieplanowanej wizyty. Zapewne bowiem nieraz sprawdziłeś, jaki ból może spowodować problem z zębem oraz chciałbyś się przed tym ustrzec. Właściwy stomatolog, objaśniający wszystkie czynności, jakie wykonuje i z pozytywnym stosunkiem do pacjenta pomoże ci pokonać obawy przed leczeniem zębów i nareszcie bez stresu lub zbędnego zdenerwowania zadbasz o to, aby mieć piękny uśmiech. Gdy już wyszukasz cenionego specjalistę, zapisz do niego swoją rodzinę.