Kiedy masz depresję jesienną, fototerapia to na pewno dobre rozwiązanie

Niemal każdy z nas wraz z nadejściem jesiennej pory często zaczyna popadać w niekorzystny nastrój. Jeżeli jesteś chociaż odrobinę wrażliwy na zmiany pogody, wówczas z pewnością świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, czym jest jesienne pogorszenie humoru. Taka depresja sezonowa często nas dopada, dlatego dobrze wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nią radzić.

słońce

Autor: Homini:)
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, że depresja sezonowa najczęściej dopada nas na jesień – kiedy temperatura za oknem znacząco spada, a Ty masz w pamięci jeszcze cudowne gorące dni, wtedy zdecydowanie nie możesz liczyć na fajny nastrój. Jeśli w dodatku spędziłeś tegoroczne wakacje w jakimś pięknym miejscu, wtedy niewątpliwie jego wspomnienie sprawia, że jest coraz gorzej – oczywiście podczas wakacji można mocno podładować akumulatory, jednak na pewno takiego ładunku energii nie wystarcza na zbyt długo.

Kiedy jesienią zaczynasz tęsknić za ciepłymi miesiącami, wtedy może być to pierwszą oznaką zbliżającej się depresji jesiennej. Nie da się zaprzeczyć, że bez wątpliwości lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego wtedy powinieneś szybko podjąć decyzję o tym, by w jakiś sposób zapobiec pogorszeniu się nastroju. Oczywiście możesz na przykład zacząć brać witaminy, jednakże istnieją o wiele fajniejsze naturalne metody – jedną z bardzo polecanych jest zdecydowanie fototerapia. Depresja jesienna często zaczyna się wtedy, kiedy zaczyna brakować nam słońca, do którego dużej ilości przyzwyczailiśmy się podczas lata. Fototerapia pozwala dostarczyć organizmowi właśnie takiej dawki promieni słonecznych, jakiej mu brakuje – kiedy tylko zdecydujesz się na fototerapię, wtedy niewątpliwie nie będziesz tego żałował (artykuł o lampach na depresję).

Spora dawka słońca jeszcze zdecydowanie nikomu nie zaszkodziła, a może Ci znacząco pomóc. Obecnie zabiegi fototerapii przeprowadza praktycznie każdy gabinet piękności, a na dodatek sam zabieg nie jest kosztowny. Jeśli się na niego zdecydujesz, wówczas nawet w środku grudnia będziesz mógł poczuć się jak na odległej plaży.

Odpowiada Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę dom spokojnej starości łódzkie pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Większa dawka słońca jeszcze nikomu nie zaszkodziła – wręcz przeciwnie, z pewnością może bardzo pomóc – z tego właśnie względu mocno polecamy Ci skorzystanie z zabiegu fototerapii – więcej pomocnych wskazówek na ilumina.pl.