W jaki sposób powinniśmy dbać o higienę jamy ustnej? Co pełni tu kluczową rolę?

Wizyty u dentysty to dla dużej ilości ludzi nieprzyjemna konieczność. Zazwyczaj wiąże się to ze sporym stresem. Trzeba jednak wiedzieć, iż możemy tych nieprzyjemności uniknąć. Należy jedynie właściwie oraz systematycznie dbać o higienę jamy ustnej, a w takim wypadku prócz ładnego uśmiechu oraz świeżego oddechy będziemy też mogli pożegnać się ze stresującymi wizytami u stomatologa. Jak w związku z tym powinniśmy dbać o higiena jamy ustnej?

dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com
Dobra higiena jamy ustnej rozpoczyna się od nas samych. Sporo zależy od tego jak często oraz jak starannie czyścimy zęby. To dla niektórych jest mało znaczące, lecz należy dbać o dokładne szczotkowanie zębów. Minimum dwa razy dziennie przez trzy minuty, choć idealnie byłoby po każdym posiłku. Do tego używajmy nici, która jest koniecznością, jeżeli chcemy mieć zdrowe przestrzenie miedzy zębami. To właśnie w tych miejscach najczęściej robi się próchnica – Dentalcorner. Pozostałości pokarmu zalegającego w tym miejscu są trudne do usunięcia bez użycia nici.

Istnieje pełna notka (https://kwmediator.pl/cro-centrum-roszczen-odszkodowawczych/), na jakiej znajdziesz interesujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Oprócz tego sąsiadujące ze sobą zęby zarażają się wzajemnie i w ten sposób psuje się nie pojedynczy ząb, lecz dwa zęby jednocześnie. () Prócz tego środek do płukania jamy ustnej pozwoli nam pozbyć się bakterii, które mogą powodować próchnicę, choroby dziąseł czy nieświeży oddech. Duże znaczenie ma też podjadanie między posiłkami, jeżeli będziemy szczotkować zęby po każdym posiłku to jedząc w między czasie będą one dłuższy czas narażone na negatywne działanie resztek jedzenia znajdujących się pomiędzy zębami.

uśmiech

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Duże znaczenie ma tutaj stomatologia zachowawcza, którą niektórzy często bagatelizują. Chodzi o to by przynajmniej co pół roku wybrać się do dentysty i skontrolować stan naszej jamy ustnej. Tego typu wizyty nie powinny być stresujące, ponieważ w tak krótkim czasie między kolejną kontrolą, przy dobrym dbaniu o higienę jamy ustnej nie powinniśmy mieć strasznych ubytków. Nawet jeżeli czasami mieliśmy gorsze dni i trochę zaniedbywaliśmy te zabiegi, to raczej zrobi nam się mały ubytek, jaki spokojnie dentysta zaleczy przy okazji takiej kontrolnej wizyty. Nie będzie się to natomiast wiązało z długim i bolesnym leczeniem. Ważne jest również przynajmniej raz w roku pozbycie się kamienia nazębnego. Oprócz tego, że kiepsko się prezentuje, może także powodować choroby dziąseł doprowadzające w konsekwencji do poważnych problemów ze zdrowiem, przykładowo paradontozy.
  • salon optyczny wrocław
  • maty antypoślizgowe przemysłowe