Jak poradzić sobie z depresją sezonową?

Depresja to choroba, o jakiej od jakiegoś czasu mówi się naprawdę bardzo poro. Warto jednakże pamiętać, że depresja sezonowa to schorzenie zupełnie inne od tradycyjnej wersji tej choroby. Wyróżniają ją bowiem stany obniżonego nastroju, które występują wyłącznie w wyniku niedoborów światła słonecznego, które w Polsce da się zauważyć podczas zimy i jesieni. Zazwyczaj, depresja tego rodzaju mija razem z pojawieniem się stosownej dawki promieniowania słonecznego. W jaki sposób jednakże przetrwać miesiące zimowe, jakie w Polsce trwają naprawdę dosyć długo? Jak walczyć z depresją sezonową?

plaza

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Zalecana jest najczęściej lampa do fototerapii, jaka charakteryzuje się dzisiaj dość dużym zainteresowaniem. Lampę umieszcza się w pomieszczeniu i emituje ona stosowną ilość światła tym sposobem redukując niedobory. Jest tania i naprawdę efektywna. Ponadto, to zupełnie bezpieczna forma leczenia, gdyż nie wiąże się z występowaniem jakichkolwiek skutków ubocznych. Wystarczy, że osoba zmagająca się z depresją każdego dnia, mniej więcej przez godzinę bądź dwie, będzie przebywała w sąsiedztwie lampy. To, jaka powinna być odległość pomiędzy użytkownikiem i lampą jest kwestią indywidualną oraz zależy od urządzenia. Każdy producent udostępnia podobną informację na opakowaniu, tym samym zanim zacznie się terapię, dobrze jest się z nią zapoznać.

Będzie nam przyjemnie, jeżeli przeznaczył kilka Twoich chwil i przeglądnął nowy artykuł na zbliżony temat. Pod widniejącym linkiem oczekuje na Ciebie istotny artykuł.

To, jak długa powinna być sesja z udziałem lampy jest zależne w dużej mierze od jej mocy. Im jest ona wyższa, tym mniej czasu należy spędzić przy urządzeniu. Warto mieć to na względzie, wybierając najbardziej funkcjonalną dla siebie lampę – czytaj artykuł o lampach na depresję.

Zakup lampy jest ściśle uzależniony od tego, jaki tryb życia prowadzi dana osoba. Należy uczciwie zastanowić się nad tym, ile czasu dziennie można poświęcić na sesję z jej udziałem. Jedynie regularne, codzienne sesje mogą zapewnić zadowalające skutki, w związku z tym jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że dana osoba nie będzie mogła sobie pozwolić na długotrwałe naświetlanie, w takim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup lampy o wyższej mocy. Urządzeń takiego typu jest aktualnie na rynku faktycznie bardzo dużo, w ten sposób każda osoba odnajdzie artykuł, który spełni jej wymagania. Na względzie warto mieć też potrzeby innych członków rodziny, którzy będą z lampy korzystali (rzetelnie omówione).