W jaki sposób zadbać o czyste powietrze w naszej sypialni.

Skład powietrza w ogóle nie jest stały. Poza tym że podstawowe jego składniki jak dwutlenek węgla czy tlen znajdują się w stałych relacjach, to takie komponenty jak para wodna czy pyłki roślin występują w różnych stężeniach zależnych od temperatury.

W tym artykule skoncentrujemy się na białkach alergennych, czyli drobinkach białkowych. na tyle lekkich, że fruwają w powietrzu i są przez nas wciągane. Jak można temu zapobiec w domowym zaciszu? Często w sypialni, gdzie chcemy sterylnego natlenowanego powietrza, które daje nam się zrelaksować
i gwarantuje stabilny sen.

dziecko spiące

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstszą źródłem alergii, na które chorujemy w domu, są niewielkie pajęczaki zwane popularnie roztoczami. To wchłaniane ich kału, w których istnieją białka alergenne, rodzi nasze alergie. Z pomocą przychodzą człowiekowi kołdry antyalergiczne. Musisz sprawdzić: zobacz kołdrę antyalergiczną. Często są one wypełnione włóknami z poliestrów, które dodatkowo nasycone są środkami przeciw roztoczom.
Wolno je prać w dużych temperaturach nawet do 95 stopni, wtedy giną roztocza, a ich wydaliny zostają wypłukane z kołdry. Osoby ze skłonnością do alergii mogą także wybrać kołdry z wełny. Każde włókno jest pokryte lanoliną, to jest naturalnym łojem zwierzęcym chroniącym kołdrę przed zanieczyszczeniem oraz nie pozwalającym na mnożenie się drobnoustrojów i roztoczy.
Świetnym receptą na kontrolę klarowności powietrza, którym oddychają nasze dzieci są śpiwory dla dzieci (zobacz – jak śpiwór dla dziecka). Są one komfortowe w użyciu zarówno dla naszych dzieci jak i dla nas.

Możemy je często czyścić, gdyż w przeciwieństwie agaroza kołder mieszczą się często w komorze pralki.

pościel

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, o wiele wygodniej trzymać go w czystości. Ze względu na nieduży wymiar możemy chować go w miejscu wolnym od kurzu, jak komoda.
Niestety, z roztoczami nie da się wygrać, gdyż żywią się one naszym złuszczonym naskórkiem.
Permanentnie będą nam towarzyszyć w momencie odpoczynku. satysfakcjonująca informacja jest taka, że umiemy nadzorować ich liczbę poprzez zakupienie specjalistycznych antyalergicznych pościeli oraz regularną jej zmianę i odświeżanie. Dzięki tej nowej informacji, roztocza nie powinny sprawiać nam żadnych kłopotów.