Jakie odżywki dla sportowców?

Zanim kupisz jakąkolwiek odżywkę, sprawdź, jakie są podstawowe zasady sportowej suplementacji. Poniżej regule suplementacji, których przestrzeganie zapewnia najlepsze efekty w przyroście mięśni oraz polepszeniu sportowych wyników.
Kupowanie „w ciemno”, bez fundamentalnej wiedzy o odżywkach, w najlepszym przypadku może skończyć się zbytecznym wydaniem pieniążków, a w najgorszym – kłopotami ze zdrowiem.

białko whey

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w następstwie intensywnych treningów twój organizm wymaga dodatkowej suplementacji, określ w jakim celu chcesz stosować odżywki. Ażeby wyrzeźbić mięśnie, powiększyć masę, wyszczupleć, poprawić ogólną sprawność oraz kondycję? W każdym z tych wypadków zalecane są inne odżywki.

aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami, nabywanie całego arsenału suplementów jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Zarówno debiutujący, jak również obeznani zawodnicy jako podstawę swojej suplementacji powinni wybierać aminokwasy BCAA. Odżywka ta dostarcza optymalnych ilości komponentów potrzebnych do budowy mięśniowej masy oraz ma dowiedzioną skuteczność. W dalszej kolejności możesz zaopatrzyć się w białko Whey. Suplementy muszą być dopełnieniem diety, a nie zastępować ją.

Jeśli opisywane na tej stronie omówienie żywo Cię zaciekawiło, to zalecam te informacje (http://apteczkadziecka.pl/pol_m_DZIECKO_Kosmetyki-dla-dzieci-2196.html) – ono jest tak samo emocjonujące, jak tekst, który właśnie widzisz.

Stąd warto nabywać odżywkę mając już określony plan żywieniowy. Dopiero po przeanalizowaniu składu diety, między innymi jej kaloryczności, ilości konsumowanego białka, tłuszczy oraz węglowodanów, możemy przejść do kupna odpowiednich preparatów.

Wiele odżywek różni się schematem dawkowania – np. białko serwatkowe należy spożywać wyłącznie po ćwiczeniach, natomiast kazeinę przed snem, tak samo jak ZMA. Pomieszanie pory zażycia suplementu obniża jego skuteczność i niweczy wysiłek włożony w trening.