Usuwanie nagniotków stóp – metody

Każdy z nas pewnie niejednokrotnie przekonał się na swojej skórze co to modzele. W czasie wielokilometrowych pieszych wędrówek po górach w uwierającym obuwiu, bądź w czasie uciążliwej pracy pojawiają się na palcach stóp, dłoniach nagniotki. Jest sporo rozmaitych wypróbowanych metod na usuwanie nagniotków. Mogą to być zarówno lekarstwa sprzedawane w aptekach jak i domowe sposoby.

Autor: A.A.
Jeśli obawiamy się włożenia niewygodnych butów i obtarcia bolącego miejsca idąc do punktu aptecznego możemy zastosować jeden z licznych domowych sposobów na usuwanie nagniotków. Właściwe produkty znajdą się z pewnością w niejednym gospodarstwie domowym.

Do usuwania odcisków możemy użyć kawałek czosnku, którym trzemy pęcherz, rozgotowanej w occie cebuli, którą nakładamy na odcisk i zawijamy bandażem. Zbawiennym środkiem, który znajdziemy w naszym gospodarstwie domowym jest torebka zaparzonej herbaty ekspresowej, którą przykładamy na odcisk. Dobrym pomysłem na usunięcie pęcherzy jest przyłożenie skórki cytryny, smarowanie olejkiem rycynowym. Dla lepszego rezultatu powinno się te metody zastosować na noc, używając bandaż. Należałoby jednakże nie zapomnieć, że zanim zastosujemy jakikolwiek środek do likwidowania nagniotków powinno się po pierwsze wymoczyć nogi.

Planując forsowną włóczęgę pieszą pożądane byłoby wziąć ze sobą podręczną apteczkę wyposażoną w niezbędne specyfiki za pomocą, którym można uśmierzyć ból wywołany pojawieniem się pęcherzy.

Sądzimy, że nasz wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to na danej witrynie (http://ckt-fitnessclub.pl/) możesz wyszukać nowe interesujące wiadomości. Napisz o swoich przemyśleniach.

Poza domem najlepiej się sprawdzą farmaceutyki do nabycia w punktach aptecznych. Mogą to być kremy, płyny, plastry, które zwykle dają błyskawiczną ulgę i komfort w dalszej włóczędze. Trzeba także nie zapominać, że wprawdzie odciski na stopach- usuwanie wydaje się banalną sprawą to jednak osoby cierpiące na cukrzycę bądź mające problemy z krążeniem nie powinny same likwidować pęcherzy albowiem może dojść do zabrudzenia. W takim przypadku trzeba udać się do lekarza.

W związku z tym, że jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć wskazane jest zastosować się do kilku rad. Najlepsze to wygodne buty, dobrane do stopy . Niesłychanie ważna jest higiena i pielęgnacja stóp, dokładne wycieranie skóry po myciu.