
Zaćma – zwana także kataraktą – polega na pogłębiającym się mętnieniu soczewki oka. Zazwyczaj schorzenie to pojawia się razem ze starzeniem się organizmu, lecz bywa też tak, że jest to wada wrodzona. Zaćma okazuje się bardzo dotkliwą i niemiłą chorobą, bo znacznie utrudnia widzenie oraz zmniejsza wygodę życia ludzi dotkniętych tą chorobą. Na szczęście obecna medycyna wie, jak poradzić sobie z takimi schorzeniami.
Sądzisz, że ten artykuł jest ekscytujący? Jeżeli tak, kliknij tutaj – ten artykuł zawiera podobne zagadnienia, one także są godne uwagi.
Bardzo istotne jest, by ze swoim przypadkiem pójść się do okulisty jak najszybciej oraz zdecydować się na operację, gdy będzie ona zalecana.
Operacje zaćmy ograniczają to nieprzyjemne schorzenie – operacje zaćmy
Obecnie medycyna znacznie się rozwinęła, a to znaczy, że specjaliści mogą zapewnić pacjentom nowe metody leczenia. Zaćma jest leczona operacyjnie, a obecnie duży nacisk kładzie się na to, aby operację wykonać we wczesnym stadium choroby. Operacja zaćmy opiera się na usunięciu starej, uszkodzonej soczewki oraz zastąpieniu jej sztuczną. Pacjenci po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym na zaćmę muszą nosić okulary, zazwyczaj do czytania albo do dalekiego widzenia. Rekonwalescencja po operacji przebiega szybko, a wygoda życia pacjenta wyjątkowo się poprawia.

Laserowa operacja wzroku jest dziś standardem i nikogo już nie dziwi. Wskazaniem do tego typu zabiegu bywa wada wzroku. Jeszcze do niedawna osoby zmagające się z wadami wzroku musiały zakładać okulary lub soczewki, teraz nie jest to już konieczne, ponieważ można poddać się odpowiedniej korekcie. Laserowe operacje oczu cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż okazują się słabo inwazyjne i bezpieczne dla pacjentów. Naturalnie metoda operacji zostaje dopasowana przez okulistę do konkretnego przypadku. Laserową korektę wzroku wykonuje się w sytuacji dalekowzroczności, krótkowzroczności i przy obu tych wadach połączonych z astygmatyzmem.