Wełna – popularna tkanina, która niestety może wywoływać reakcje alergiczne. Zwróć uwagę jak się uchronić.

Badania licznych instytutów wskazują, że różnego rodzaju reakcje alergiczne oraz pewne manifestacje ze strony układu immunologicznego są silnie związane z alergenami, występującymi w owczej wełnie. Jednocześnie naukowcy ostrzegają, że takie sytuacje nie są odosobnionymi przypadkami, a ich liczba wciąż wzrasta.

Garderoba każdego

garderoba

Źródło: foter.com

z nas jest zaopatrzona w cały wachlarz różnych tkanin. Dla sporej grupy ludzi pościel wełniana jest kluczowa, jeżeli chodzi o wyposażenie domu. Zobacz: oferta pościeli wełnianej. Nie ma się co dziwić, gdyż pościel wełniana, ze względu na swoje oddychające właściwości jest idealna zawsze, bez względu na porę roku. Wielu z nas tak silnie przyzwyczaiło się do jej użytkowania, że nawet jeśli dzianina wełniana powoduje u nas podrażnienia skóry, swędzenie czy wyraźną wysypkę, mija sporo czasu zanim przyznamy, że to po prostu rodzaj alergii. Pierwsze objawy bywają trudne do zdiagnozowania. Jednak, jeśli kiedykolwiek w życiu spostrzegliśmy u siebie uczulenie na chemię kosmetyczną zawierającą lanolinę, powinniśmy być uważni. Najprawdopodobniej może się okazać, że jakaś dzianina wełniana (więcej: dzianina wełniana), na przykład pościel wełniana, jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i będzie wpływać na ogólny komfort życia. Dzieje się tak dlatego, że lanolina będąca gatunkiem tłuszczu owczego, stymuluje reakcje ze strony układu odpornościowego. Skutkuje to niestety niejednokrotnie różnorakimi przypadłościami skórnymi. Pocieszająca dla amatorów wełny jest jednak wiadomość, że w niektórych sytuacjach to nie sama wełna, ale barwniki występujące w tkaninie

poduszki

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

są przyczyną uczulenia. Warto także wziąć to pod uwagę zaopatrując się w poduszki na meble ogrodowe.

Asortymenty sklepowe, w przeciwieństwie do ludzkiego zdrowia, nie mają ponadczasowej rangi. Gdy się zużyją można je z łatwością zastąpić innymi, nowymi. Mając na uwadze alarmy alergologów, zanim sięgniemy po rzecz z kategorii: dzianina wełniana, pościel wełniana, poduszki na meble ogrodowe, zastanówmy się, czy jest to dla nas bezpieczne. Warto sprawdzić: poduszki na meble ogrodowe. Lepiej zachować postawę zachowawczą oraz wybrać na przykład hipoalergiczną tkaninę syntetyczną, niż narażać własną kondycję zdrowotną. Niestety, znaleziono dowody na to, że niekiedy nie sam materiał, ale poszczególne etapy obróbki jakiej jest poddawany, może wywoływać niepożądane skutki.