Zdrowe spojrzenie na otoczenie – laserowa korekcja wzroku

 Czy kojarzysz pojęcie femtolasik? Jeżeli niekoniecznie, to z pewnością nie miałeś do tej pory do czynienia z korekcją wad wzroku. Obecnie jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich ludzi, którzy nie lubią nosić okularów, niemniej ze względów na wadę wzroku muszą je zakładać. Innym rozwiązaniem są rzecz jasna również soczewki, niemniej nie każdy może je wykorzystywać, raz ze względów zdrowotnych, innym razem z powodu braku komfortu.

korekta wzroku

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ulega wątpliwości, że jeśli chodzi o laserowa korekcja wzroku cena może być bez wątpienia najważniejszym powodem, z powodu którego nie będziemy się na nią finalnie decydować – laserowa korekcja wzroku ceny. Jednakże poza tą kwestią nie ma w sumie większych przeciwwskazań do korzystania z tego typu zabiegu. Rzecz jasna, powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim również posiadaną wadę wzroku i jeżeli jest ona znacząca, lekarz nowy dwór mazowiecki przychodnia może odmówić przeprowadzenia u nas takiej operacji. Aczkolwiek prawdą jest też, że korekcja laserowa może zlikwidować nawet dużą wadę, co jest jak najbardziej dobrą nowiną dla tych, którzy chcieliby wreszcie dobrze widzieć. Tego rodzaju operacja ma zresztą również wiele innych zalet. Między innymi działa bezinwazyjnie i bezboleśnie. Pacjent nie czuje żadnego dyskomfortu w czasie korygowania wzroku, a dodatkowo rekonwalescencja nie jest długotrwała i w krótkim czasie od zabiegu, pacjent może cieszyć się idealnym wzrokiem. Osoby, które przeszły tego rodzaju operację i teraz mogą widzieć zupełnie inaczej, potwierdzą, że takie rozwiązanie wyjątkowo ułatwia codzienne życie, a w wielu przypadkach jest naprawdę zbawienne. Wzrok jest bardzo ważnym zmysłem, dlatego musimy o niego jak najlepiej się troszczyć.

femtolasik

Autor: Aaron Benitez
Źródło: http://www.flickr.com

Z upływem lat, naturalnym procesem jest powiększanie się wad wzroku, jednak tego typu operacje jak korekcje laserowe jak na przykład femtolasik na pewno ten proces spowalniają i powodują, że jest dużo łagodniejszy (poznaj szczegóły). Niektóre osoby nawet w podeszłym wieku po tego typu operacji cieszą się rzeczywiście bardzo dobrym wzrokiem i jest to z pewnością spora zaleta tego typu operacji. Zanim natomiast zdecydujemy się na taki krok, dokładnie zweryfikujmy oczywiście czy stan naszego zdrowia pozwala nam na przeprowadzenie operacji i zminimalizowanie wszelkiego ryzyka.