Kiedy musisz pójść do lekarza z bólem nadgarstka?

Ból takiej części ciała może być bardzo dokuczliwy. Nim jednak wybierzemy jakieś domowe metody terapii bólu, powinniśmy sprawdzić co nam konkretnie dolega.
Kiedy nadgarstek jest gorący, sztywny i czasami spuchnięty, mogłoby być to zapalenie stawów, lub zapalenie kaletki maziowej zatem worka będącego wokół stawu.

podnośnik

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy mogłaby występować podwyższona temperatura oraz dreszcze. Należy wówczas usztywnić nadgarstek. Żeby zmniejszyć ból, należy wziąć aspirynę. W tym czasie musimy stronić od alkoholu i kofeiny. Zapalenie kaletki zazwyczaj znika po paru dniach, lecz w tym czasie ręka musi być usztywniona. Kiedy ból nie mija długi czas, trzeba pójść do lekarza.

Czy wiesz, że bez problemu możesz poszerzyć zakres swojej wiedzy wiążącej się z przedstawianym zagadnieniem? Zwyczajnie kliknij ten odsyłacz oraz zobacz tekst na stronie!

Kiedy palce i nadgarstek bolą podczas zginania, mogłoby występować wówczas zapalenie ścięgna. Należy w tym czasie usztywnić rękę i okładać ją lodem. Możemy zażyć przeciwbólowe leki, lecz jeśli ból nie ustąpi w ciągu tygodnia, musimy udać się do lekarza.

Kiedy ręka drętwieje i nie możesz zacisnąć dłoni w pięść oraz ból dosięga do przedramienia, to wtedy mógłby to być zespół cieśni nadgarstka. Ukojenie w bólu przyniosą przeciwbólowe oraz przeciwzapalne leki. Możemy także użyć masaż kostkami lodu. Jeśli nadgarstki są czerwone i bardzo bolą, wtedy powinnaś mieć się na baczności, ponieważ mogłoby to być zapalenie szpiku lub zakaźne zapalenie stawu. Natychmiast trzeba pójść do lekarza. Zapalenie szpiku najczęściej występuje u ludzi z obniżoną odpornością, u osób po ostatnio odbytym urazie lub ludzi z cukrzycą. Jeśli w zimie przechodziłaś anginę, a obecnie bolą Cię stawy oraz są czerwone, a poza tym masz gorączkę, to może to być gorączka reumatyczna.

Tylko doktor mógłby dopomóc Ci w takiej sytuacji. Doktor zaleci leżenie w łóżku przez pięć tygodni oraz zażywanie antybiotyków. Nieleczona gorączka mogłaby doprowadzić do groźnej wady mięśnia sercowego.