W jaki sposób trzeba troszczyć się o wzrok, żebyśmy cieszyli się nim jeszcze długo?

Osoby, które zakładają okulary, zazwyczaj zmagają się z jakąkolwiek wadą widzenia. Może być to dalekowzroczność albo astygmatyzm. Czy też nosimy okulary czy też nie, powinniśmy dbać o swe oczy w dowolnej sytuacji.

wzrok

Źródło: http://sklep-epapierosy.pl/

O tym, że powinniśmy dbać o wzrok, wie raczej każdy. Wady widzenia charakteryzują się tym, że widzimy jeszcze gorzej. Są różne profesje, które potrzebują długotrwałego przesiadywania przed komputerem. Na nasz zmysł wzroku posiada znaczny wpływ to, co jemy. Podstawą troski o wszystkie aspekty naszego zdrowia, jest odpowiednia dieta. Polecana przez lekarzy jest dieta zawierająca witaminy A, C oraz E. Dzięki tym witaminom utrzymamy wzrok (więcej informacji laserowa korekcja wzroku żory) w dobrej formie. Także dopomogą nam w uniknięciu zaćmy. Naturalnie dieta nie załatwi całości, ale bardzo może pomóc w utrzymaniu jak najdłuższy czas właściwego wzroku. Jedząc orzechy i spożywając oleje roślinne, dostarczymy do organizmu duże ilości witaminy E.
pedicure

Autor: awesomnesslol666
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie cytrusy zapewnią nam duże ilości witaminy C. Również warzywa takie jak brukselka czy też papryka mają w sobie dużo witaminy C. Także spożywanie znacznej ilości marchewki, zapewni nam dobrą kondycję oczu. Można co jakiś czas chrupać marchewkę, a z pewnością pójdzie nam to na zdrowie. Żeby dobrze dbać o zmysł wzroku, należy rzucić palenie papierosów. Dla oczu zły jest niedostatek snu. Cykliczne niewyspanie, mogłoby przyczyniać się do zmęczenia oczu. Tego typu zmęczenie tego narządu, może powodować podrażnienie lub nadmierne łzawienie.

Nadmierna wrażliwość na światło również może być wywołana niewyspaniem. Po całym dniu przed laptopem, nasze oczy będą zmęczone. Można by wtedy zrobić sobie okłady ze świeżego ogórka, lub z saszetek rumianku.