Całkiem nowe oblicze okulistyki

Nauka nieustannie idzie na przód. Dostępne są kolejne leki na choroby, które całkiem do niedawna były śmiertelne. Chirurgia estetyczna rozbudowuje się w zawrotnym tempie – zabiegi dokonywane przez wyspecjalizowanych kosmetologów wyparły bolesne operacje. Także w dziedzinie optyki nieustannie coś się dzieje. Pojawiają się coraz to nowe możliwości poprawy naszego wzroku, a w związku z tym, także komfortu życia.

optyk

Autor: John Jacobi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, wybierając się do okulisty, prawdopodobne były dwie przypadłości – krótko- lub dalekowzroczność, poza tym każdy mógł sam określić czy widzi prawidłowo bliże czy dale. Obecnie, u coraz większego odsetka pacjentów, diagnozowany jest astygmatyzm. Jest to schorzenie ściśle powiązane ze standardowymi wadami, dodatkowo zakłócające widzenie, poprzez zmiany kształtu naszej rogówki.

Jednak, możemy mieć go w zaawansowanego w wielkim wymiarze, przy jednoczesnym niewystąpieniu innej wady. Coraz bardziej lubiana staje się laserowa korekcja astygmatyzmu. Jest ona niezwykle skuteczna i ceniona, gdyż pacjenci z ta dolegliwością mają o wiele większe problemy ze znalezieniem szkieł kontaktowych. Dzieje się tak dlatego, że przy doborze odpowiednich szkieł, niezbędna jest zgodność trzech parametrów a nie tylko jednego. A nie każdy ceni sobie przecież okulary.

Zabieg laserowy na oczy nie jest świeżą opcją na naszym rynku, już kilkanaście lat temu był stosowany. Jednak za sprawą coraz to nowszym technologiom, powstają bardziej specjalistyczne lasery, które w szybszy i łatwiejszy sposób leczą choroby oczu (sporo więcej zobaczysz na www).

Gdy uznasz, że omawiany w tym serwisie wpis jest wartościowy, kliknij ten link, a przeczytasz więcej podolog śląsk analogicznych tekstów.

jest to alternatywa znacznie mniej inwazyjna niż w latach 90-tych, ryzyko powikłań jest bardzo niewielkie. Mimo to, w dalszym ciągu, kiedy optyk decyduje się zoperować nim chorego, odbywa się to w różnych etapach, pierw pierwsze oko potem drugie – to wszystko aby wyeliminować ewentualne zagrożenie zwiększenia zamiast pomniejszenia wady wzroku.

Laserowa korekcja astygmatyzmu jest niestety procedurą bardziej złożoną i przez to tez kosztowniejszą. Z uwagi na stopień różnorodności wady, wymaga ona lepszego specjalisty i więcej sprawności. Lecz raz na jakiś czas pojawia się na rynku oferta darmowych zabiegów dla pacjentów z tą wadą.Optyka i okulistyka to obszary nauki niezwykle istotne dla ludzi, gdyż zmysł wzroku jest kluczowy dla dobrego funkcjonowania. Zabieg laserowy na oczy jest świetnym rozwiązaniem dla osób ze sporą wadą wzroku, którzy na stałe pragną pozbyć się swojej dolegliwości.