Jak zrobić ciabatę? Zobacz przepis na ciabatę!

Zimowe długie noce sprzyjają zwiększonemu apetytowi na konkretne jedzonko. Często gotujemy gorące zupy, przyrządzamy sosy i znacznie folgujemy sobie w temacie jedzenia – nie chcemy prezentować na rajskich plażach rewelacyjnych sylwetek. Często zapewne kupujesz pieczywo w sklepie. My polezamy byś wypiekł je samodzielnie. Dziś przepis na to, jak wykonać ciabattę.

Ciabatta

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiasz się co to jest? Ciabatta pochodzi z Włoch i jest to chleb, który robi się z mąki pszennej i drożdży. Ma ona charakterystyczny wygląd.

Hej, spójrz na portal (https://www.rehabilitacje.org/leczenie-skoliozy-krakow-metoda-pressio-def)!, to niezwykłe, że ponownie tak szybko wrzucili tam coś aż tak ciekawego, trzeba to koniecznie sprawdzić!

Jej bochenek jest inny niż nasz, polski sporo mniejszy, płaski, wydłużony i kiedy nań patrzymy z góry to jest prostokątem. Niekiedy wypieka się ją z dodatkiem ziół. Ciekawostka – we Włoszech każdy region ma swój inny pomysł na ciabattę, i wszędzie jest ona nieco inna.

Sama niesamowicie lubiłam kupować w lokalnej piekarni ciabattę z dodatkiem ziół. Ostatni jednak odnalazłam rewelacyjny przepis na ciabattę, dzięki temu mogę upiec ją samemu. I gwarantuję wam, że jest tysiąc razy lepsza, niż ta z piekarni! Przepis znajdziesz pod linkiem: .

Do czego często używam ten chleb? Bardzo lubię robić z nim kanapki, czasami także wydrążam go w środku i robię domowy wsad do kebaba, którym ładuję środek. Czasem kroję ją w cienkie kromeczki, smaruję masłem czosnkowym i robię z nich chrupiące grzanki do zup-kremów. Koncepcji na zrobienie ciabatty jest naprawdę bardzo dużo. Fajnie jest również pomyśleć o tym by były one zdrowym, smacznym urozmaiceniem codziennego jadłospisu. Pieczywo pszenne szczególnie polecane jest osobom, które ze względów zdrowotnych powinny przestrzegać dietę lekkostrawną.