Gdy oczka „uciekają”, czyli co należy wiedzieć na temat zezowania

Oko to najważniejszy narząd człowieka, albowiem aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu właśnie dzięki oczom. One sprawiają, że patrzymy na świat i jego wspaniałości. Z tej przyczyny tak ważne jest, byśmy dbali o ten narząd – szczególnie u dzieci. Nieleczone wady wzroku, np. zez – nie tylko powodują dyskomfort, czy obniżenie poczucia wartości, ale są w stanie spowodować poważne konsekwencje.

Jeśli więc spostrzeżemy u naszej pociechy niepokojące symptomy,

oczy

Autor: Daydream
Źródło: Calvado.pl

natychmiast przeprowadźmy diagnostykę oka u specjalisty. Leczenie zeza polega na korekcji przy zastosowaniu przez małego pacjenta okularów – przeczytaj o możliwościach leczenia. Gdy zez nie był leczony w stosownym czasie, lub terapia (zobacz również elektroterapia) nie przyniosła efektów, potrzebna jest operacja.

Zwykle rodzice zadają specjalistom od leczenia zeza pytanie kiedy dobrze jest zdecydować się na operację zeza. Nie uzyskamy konkretnej odpowiedzi. Rodzajów zeza istnieje bardzo sporo i w każdym z tych przypadków próbuje się leczyć schorzenie indywidualnie. Bardzo wiele zależy od rodzaju zeza, wieku pacjenta oraz ewentualnego niedowidzenia. W niektórych postaciach zeza proponuje się bardzo wczesne przeprowadzenie zabiegu, nawet w pierwszym roku życia dziecka. Tak jest zwykle w zezie niemowlęcym. W zezie rozbieżnym natomiast, proponowane jest operacyjne leczenie zeza u znacznie starszych dzieci.

Nieprawdą jest często rozpowszechniane stwierdzenie, iż operację zeza trzeba wykonać do 6–7 roku życia. Operację zeza można przeprowadzić w każdym wieku, także u dorosłych. Leczenie operacyjne

okulary

Autor: Kathy Sunderman
Źródło: http://www.flickr.com

odbywa się w narkozie, trwa od 30 do 45 minut i gwarantuje nam wyeliminowanie konieczności noszenia okularów.

Zabiegi mające na celu poprawę jakość naszego wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Z tego powodu tak znaczące jest, aby klinika na którą się zdecydujemy operowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie – Optegra. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, zapoznajmy się ze stronami w sieci klinik okulistycznych, a na pewno znajdziemy spełniającą oczekiwania rodzica klinikę. Z dobrze wyszkoloną załogą, której będziemy w stanie powierzyć to co najcenniejsze – zdrowie dziecka.