Walka o jak najlepszą sylwetkę to wcale nie bitwa skazana na niepowodzenie. Nie możemy jednakże dochodzić do paranoi w tej kwestii

Współcześnie jesteśmy w stanie doświadczyć wiele absurdów. Nie do końca jest jasne, z czego się biorą, ponieważ właściwie nigdy nie można określić czegoś, iż jest pewna na sto procent i niezmienne. Jak jednak w każdym z tego typu przypadków dostrzec można określone prawidłowości, o jakich powiemy, iż raczej się sprawdzają. Podobnie jest w wielu kwestiach związanych ze zdrowym trybem życia. Aktualnie, to mówiąc kolokwialnie „must have”. A więc z każdego miejsca atakują nas sygnały o tym, iż trzeba prezentować się pięknie, gdyż wtedy mamy szansę na sukces. Najwięcej tych sygnałów dobiega do nas z Internetu.

Dieta po męsku

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Tam, szczególnie od kiedy dostępne są dla wszystkich media społecznościowe, na jakich można publikować jedynie swoje fotografie, to wielu naprawdę atrakcyjnych ludzi publikuje swoje zdjęcia wpędzając w jeszcze większe kompleksy tych, co nie mogą o sobie przyznać, że są perfekcyjni. Gdyż także kwestia ideału jest mocno dzisiaj wyostrzona, poprowadzona aż do absurdu. Gdyż w każdej epoce istnieją pewne kanony piękna, dzisiaj ten kanon jest aż za bardzo piękny.

Nie oznacza to jednakże, że nie mamy możliwości walczyć, że najlepiej się poddać i najlepsze rozwiązanie to nic nie robić. Nie! To że nie będziemy wyglądać jak jedna z modelek nie znaczy, iż wszystko jest stracone. Niezwykle ważne, by czuć się właściwie we własnej skórze, a jeśli naprawdę nasze życie się nie układa, na przykład przeznaszą sylwetkę, to powinniśmy coś z tym zrobić. Przywołany wcześniej internet i różnorodne media społecznościowe, w których można publikować swoje zdjęcia, to jedna sprawa. Internet całe szczęście ma też sporo miejsc, w których nie ma takiego epatowania doskonałym ciałem, a są rady, w jaki sposób możemy poprawić swój wygląd.

Interesujące są porady dietetyka on line, można się tam dowiedzieć wielu ciekawych i inspirujących rzeczy, które przybliżą nas do wymarzonej sylwetki. Dodatkowo, w takich miejscach nie zachęca się do śrubowania swoich rekordów w zakresie odchudzania, bo to niezdrowe, dietetyk wie, jak wyglądają granice, jakie możliwości, także to, że każda osoba ma inny potencjał w zakresie odchudzania. To sprawia, iż jego pomoc będzie nie tylko działająca, lecz całkowicie zdrowa i bezpieczna.