Co powinieneś wiedzieć idąc na rehabilitację?

Pierwsza wizyta u rehabilitanta jest zdecydowanie istotna z bardzo wielu powodów specjalistycznych, a także organizacyjnych. Pacjent powinien więc właściwie przygotować się do wizyty u swojego rehabilitanta. Dzięki temu oszczędzi sobie sporo czasu, jak również dodatkowych wizyt, stresu tudzież skrępowania.

Warto jest wybierać raczej ubrania sportowe. Idealna będzie luźna koszulka z naturalnego materiału, spodenki oraz obuwie sportowe, jakie ułatwi wykonywanie wszelkich zalecanych ćwiczeń. Warto wziąć pod uwagę też odpowiednia bieliznę, która pozwoli bez skrępowania pacjenta przeprowadzić zajęcia rehabilitacyjne.

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta ma za zadanie przeprowadzenie bardzo dokładnego wywiadu, który ma za zadanie przede wszystkim ustalenie dolegliwości, z którymi musi borykać się pacjent. Na tym etapie możemy uzyskać wszelkie dokładne informacje o sposobie, w jaki będą przeprowadzone poszczególne badania. Jest to również idealny czas na zadawanie nurtujących pytań i uzyskanie wszystkich odpowiedzi od specjalisty.

podczas rehabilitacji

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Fizjoterapeuta przeprowadza niezbędny wywiad, a oprócz tego sprawdza manualnie stan narządów ruchu. Testy przeprowadzane są w różnych pozycjach ciała. W ten sposób można skutecznie ustalić wszystkie nieprawidłowości postawy czy ruchomości stawów. O wiele więcej schorzeń i dolegliwości diagnozowanych jest obecnie także przy użyciu specjalistycznego sprzętu, co w wielu przypadkach jest bardzo przydatne, a równocześnie czasochłonne. Właściwy sprzęt jest też szansą na skuteczniejszy przebieg terapii – rekomendujemy przykładowo zakładanie stabilizatorów dostępnych na .

Prawidłowe przygotowanie pomoże skutecznie usprawnić cały proces rehabilitacyjny. Na pierwsze spotkanie rehabilitacyjne powinniśmy się wybrać nieco wcześniej, żeby mieć możliwość przyzwyczaić się do miejsca, a jednocześnie odpowiednio przygotować. Należy również zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną, ponieważ to może być konieczne w stworzeniu planu rehabilitacji, jak również początkowej diagnozy ogólnego stanu zdrowia. Musimy wiedzieć o tym, że właściwa rehabilitacja (zobacz rehabilitacja domowa wrocław) Chodzież wymaga zaangażowania nie tylko ze strony rehabilitanta, ale także pacjenta, od którego zdeterminowania zależy skuteczność zastosowanej terapii.O wygodzie pacjenta podczas rehabilitacji decydować może w głównym stopniu strój.