Niebanalne pomysły (nie tylko plastyczne) użycia przedmiotów, które każdy ma w domu.

Osoby zaradne znane są z tego, że potrafią dla jednej, zwyczajnej rzeczy wynaleźć mnóstwo zastosowań. Korale czy ramki do fotografii z makaronu, lornetki lub pszczółki z rolek po papierze toaletowym, woreczki gimnastyczne czy instrumenty muzyczne z użyciem ryżu, śnieg i zarost Mikołaja z białej waty… A do czego można wykorzystać patyki do szaszłyków?

urodziny

Autor: Barney Moss
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy idziemy na urodziny, zwłaszcza do małej księżniczki, wykonajmy samodzielnie śliczny, barwny bukiecik z żelków owocowych. Nie musimy wkładać sporo wysiłku by ułożyć go własnoręcznie i żeby nasz bukiet prezentował się bajkowo. Paczuszka kolorowych pianek i opakowanie żelków w kształcie malinek (najlepiej gdy będą w różnych kolorach) będą wystarczające. Do tego przyda się arkusz celofanu, kolorową tasiemkę, grubszą bibułę i coś, co posłuży za bazę.

Jeśli planujesz zobaczyć coś niezwykle dobrego, spójrz na serwis (http://welldent.wroclaw.pl/) tej spółki, zobaczysz w tamtym miejscu wiele bardzo tanich ofert.

Można wykorzystać gąbkę do kompozycji kwiatowych lub przygotować koło wycięte z kartonu (najlepiej użyć czegoś w kolorze).

Dziurki można zrobić cyrklem, lecz trzeba uważać, żeby nie wyszły większe niż patyczki do szaszłyków, które możesz zobaczyć tutaj witryna www. Dobrze jest wcześniej ułożyć kompozycję ze słodyczy na talerzu, by ładnie dopasować kolory i kształty. Żelki w żywych kolorach będą się bardzo ładnie prezentować obok białych lub pastelowych pianek typu marshmallows. Nabite na patyczki do szaszłyków słodkości umieszczamy na jednej wysokości w kole lub na gąbce do kwiatów. Uważajmy na to, aby były dość ciasno obok siebie i by nie było widać bazy. Aby bukiet był stabilny, wszystkie wykałaczki pod kołem można dodatkowo złączyć. Aby zasłonić wszystkie patyczki używamy grubej bibuły z atrakcyjnie zakręconym brzegiem, pełniącej również funkcję dekoracji.

Całość zwijamy w arkusz celofanu (może być z delikatnym nadrukiem) i przewiązujemy ładną wstążką. Patyczki do szaszłyków możemy wykorzystać nie tylko w pracach z dziedziny kulinarnej, lecz też artystycznej. Na drewnianej ramce do zdjęcia możemy umieścić blisko siebie patyczki przycięte do pożądanego rozmiaru albo oryginalnie długie, lecz w atrakcyjnym ułożeniu. Świetnie sprawdzą się również jako przestrzenne, drewniane elementy w innych pracach artystycznych. Można z nich zrobić schemat domu, statku pirackiego, tratwy, płotku albo latarni.

W tworzeniu naszych amatorskich „dzieł sztuki” ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. By lepiej pracowała, warto inspirować się wykonanymi pracami z całego świata, które można znaleźć w sieci.