Czym są nagniotki i jak z nimi walczyć? O czym musimy pamiętać, jak przystąpimy do walki z tym schorzeniem?

Nagniotek jest okrągłym stwardnieniem skóry, może on powstawać na palcu stopy. Trzon nagniotka może sięgać w głąb skóry, tam naciska na delikatną warstwę okostną, a to może sprawić mocny ból. Tkanka więc wkoło nagniotka może być dosyć czerwona, niekiedy zaś się może zdarzyć, że występuje tam stan zapalny. Jak poradzić sobie z nagniotkami? Czy usuwanie nagniotków jest odpowiednie?

stopa

Autor: Jorge in Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją w sumie cztery powody powstawania nagniotków. Jedno z nich nie zaskakuje – to niewygodne obuwie. Inną przyczyną może być niedbały chód, w tej więc sytuacji nie pomogą nawet najbardziej komfortowe buty. Nagniotki tworzą się też wtedy, jak śródstopie nie jest prawidłowo wysklepione. Ostatnią przyczyną może być genetycznie uwarunkowane zwyrodnienie palców stóp (choć taka przyczyna występuje dość rzadko). W większość więc przypadków to my sami sobie zawiniliśmy, a objawy są tak nieprzyjemne, że powinniśmy coś z tym zrobić.

Kiedy chodzimy bowiem odczuwamy ból i zdarza się miejscowe stwardnienie skóry. Wyleczenie nagniotków faktycznie jest zależne od przyczyny ich powstawania (aby temu zapobiec – poznaj ofertę). Jeśli przyczyną było nieodpowiednio obuwie, to trzeba w przyszłości wystrzegać się takiego zakupu. Buty trzeba nabywać ostrożnie, powinniśmy je dokładnie przymierzać. Co ważne, na zakupy lepiej pójść w godzinach popołudniowych, ponieważ w ciągu dnia stopy są opuchnięte i w takiej sytuacji ciężko wybrać najbardziej dopasowane buty.

Hej, sprawdź to (https://cpp.pl/oferta/diagnoza-i-leczenie-psychiatryczne/), jeśli do tej pory nie wiesz o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Jeszcze bardziej rozsądnym działaniem będzie obrysowanie kształtu stopy przykładowo na grubym papierze, wycięcie go i wzięcie go ze sobą na zakupy.

leczenie stóp

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

To sprawia, że możemy wkładać tak przygotowaną stopę do buta, żeby sprawdzić, jak duża ilość wolnego miejsca jest jeszcze w bucie. Jak nagniotek powstaje z powodu nieprawidłowego chodzenia, najczęściej ma to miejsce u dzieci, to warto stosować specjalne ćwiczenia lecznicze. Gdy powodem jest niedobra wysokość śródstopia trzeba rozpocząć stosować specjalne wkładki lecznicze do butów. Jesteśmy w stanie je dostać w punktach ortopedycznych oraz aptekach. Wiadomo, różne preparaty na odciski także pomogą w walce z nagniotkami (ISO TRADE). Topowoduje, że realne jest dobre wybranie butów, by uniknąćpojawiania się nagniotków. Jednakowoż, zawsze powinniśmy mieć to na uwadze.