Jakimi metodami można radzić sobie z niepłodnością czyli najważniejsze wady i zalety metody in-vitro.

Dla zdecydowanej większości małżeństw posiadanie dzieci to priorytetowa sprawa, dlatego też sytuacje, gdy kobieta nie może przez długi czas urodzić są nieraz bardzo tragiczne. Po iluś latach starań niekiedy dochodzi do wzajemnych pretensji i żalów, ludzie nie wytrzymują presji i się rozstają, pojawiają się także różnego rodzaju depresje i inne problemy.

Jeżeli wszystkie naturalne metody i sposoby leczenia zawiodą, to pomyśleć można o innych metodach, jakie mogą pomóc w takiej sytuacji. Jedną z nich jest zapłodnienie in vitro, metoda budząca kontrowersje lecz bardzo popularna i chwalona przez ludzi, którzy inny sposobem nie doczekaliby się potomstwa. Pierwsze dziecko przy wykorzystaniu takiego sposobu zapłodnienia urodziło się w roku 1981, obecnie zabiegów tego typu tylko na terenie Stanów Zjednoczonych wykonuje się blisko dwieście tysięcy na rok (). Minione lata to ogromne polepszenie stosowanych metod, które dają obecnie skuteczność już w wysokości prawie czterdziestu procent.

bank komórek

Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Technika in vitro w kilku słowach opiera się na pobraniu żeńskich i męskich rozrodczych komórek, a następnie przeprowadzeniu zapłodnienia poza organizmem kobiety. Inne określenie takiego procesu to zapłodnienie w próbówce, choć tak naprawdę w praktyce zabieg ten ma większy stopień skomplikowania i wymaga odpowiedniego przygotowania. Złożony jest on z kilku etapów, w pierwszym z nich w odpowiednim dniu cyklu są pobierane żeńskie gamety, a równolegle nasienie od mężczyzny.

Nie zniechęcaj się – kontynuuj oglądanie (http://www.nowafarmacja.com.pl/Grupa-zakupowa-3.html) interesujących Cię postów. Odnajdziesz ich stosunkowo dużo na naszej kolejnej witrynie. Zapraszamy!

Po dokładnym sprawdzeniu plemników i gamet w kolejnym etapie są one umieszczane je w specjalnym inkubatorze, w którym powinno dojść do zapłodnienia. Jeśli wszystko się uda, to takie komórki są przenoszone do jamy macicy, gdzie czeka się aż się przyjmą, i jeśli to także się uda, to zaczyna się prawdziwa ciąża (). Powinna ona przebiegać praktycznie tak samo, jak przy naturalnym poczęciu, lecz z powodu tego że technika in vitro kraków niesie za sobą pewne zagrożenia, to przyszłe mamy najczęściej są pod znacznie lepszą opieką lekarzy i mają przeprowadzane znacznie więcej rozmaitych badań.