Plastyka warg sromowych – co musisz wiedzieć, jeżeli chciałabyś skorzystać z tego zabiegu?

Kobiety nie za każdym razem są usatysfakcjonowane z wyglądu swoich miejsc intymnych. Nadzwyczaj powszechnym problemem jest przerost warg sromowych albo ich asymetryczność, co może być przyczyną dyskomfort w codziennym życiu, podczas kontaktów intymnych, trudności z wybraniem odpowiedniej bielizny, a także ból. Rozwiązaniem tej niedogodności jest plastyka warg sromowych. Jak przebiega tego typu zabieg?

operacja

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, w jaki sposób wykonywana jest operacja. Robi się ją na ogół parę dni po menstruacji, w znieczuleniu ogólnym. Pacjentkę, która chce się jej poddać, musi być pełnoletnia i przejść przez niezbędne badania. Jeżeli wszystko jest w porządku, można wykonać korekcję warg sromowych używając lasera albo tradycyjną metodą, co zajmuje około dwóch godzin. Lekarz, który podejmuje się operacji, musi być doświadczonym specjalistą, ponieważ nie jest to łatwy zabieg. Więcej informacji znajdziesz tu: na

Wymaga precyzji, ponieważ jeden nieodpowiedni ruch może być powodem uszkodzenia mocno ukrwionych oraz najbardziej unerwionych miejsc, co mogłoby doprowadzić do niepożądanych komplikacji.

Przechodząc do meritum kwestii – ta praktyczna treść (https://prestiz.eu/zabiegi/cialo/cellulit/) przedstawia trochę odmienny punkt widzenia na tę kwestię, niż to jest przedstawione w tekście, który teraz widzisz.

Korekcję robi się na kilka sposobów – m.in. przez cięcie wzdłuż warg sromowych bądź cięcie poprzeczne pośrodku tych miejsc intymnych. Zszywanie jest tak samo ciężkim procesem, co sam zabieg, gdyż także należy zachować pełne skupienie.

Rezultatem operacji powinno być zmniejszenie warg do rozmiaru warg sromowych większych. W jaki sposób przebiega rekonwalescencja? Pacjentka nie powinna odczuwać zbyt silnych dolegliwości. Na ogół jest to ból, lecz nie bardzo dotkliwy, a także uczucie pieczenia oraz delikatna opuchlizna. Wargi sromowe mogą być też trochę zsiniałe. Kobieta może opuścić szpital bądź inną placówkę medyczną, w jakiej wykonany został zabieg na ogół na drugi dzień, jednakże musi przez jakiś czas się oszczędzać.

Operacja

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
Do komplikacji dochodzi bardzo rzadko, toteż nie ma się czym przejmować. Ślady pooperacyjne są niewidoczne, a pacjentka w końcu nie zmaga się z problemami z bólem oraz dyskomfortem w okolicach miejsc intymnych. Rany goją się w trakcie dwóch tygodni, a po upływie sześciu można powrócić do aktywności seksualnej.

Teraz już widzisz, że nie ma się czego bać, a wręcz przeciwnie – nareszcie będziesz mogła cieszyć się, że możesz normalnie funkcjonować.