Tybetański klepanie – czym jest, informacje na jego temat.

Tybetański masaż ma już ponad 5 tysięcy lat. To połączenie rożnych rodzajów masaży. Polega on na skupieniu energii masażysty w jego dłoniach, a następnie – przekazaniu jej na ciało masowanej osoby.

endokrynolog

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Masaż tybetański (zobacz kompletną ofertę pod adresem) jest zbiorem wielorakich zabiegów: bioterapii, masażu klasycznego a także refleksoterapii. Ma na celu przywrócenie równowagi pomiędzy ciałem a stanem ducha. Masażysta, z pomocą energii skupionej w dłoniach, przekazuje swojemu pacjentowi ikrę życia. Masaż tybetański polega na dotykaniu rękami odpowiednich punktów na ciele, w postaci gładzenia. Dotyk terapeuty jest delikatny, praktycznie muska on opuszkami palców masowany obszar. Wyjątek stanowią dolne kończyny, gdzie nacisk jest dużo mocniejszy. Przed rozpoczęciem zabiegu, powinno się skonsultować się z lekarzem celem omówienia przeciwwskazań, a również by ocenić swój stan zdrowia. W czasie zabiegu jednostka poddana masażowi leży na łóżku, jest rozebrana a jedynie nakryta ręcznikiem albo prześcieradłem. W czasie zabiegu okolica masowana jest odkryta. W zabiegu stosowane są balsamy, kremy, olejki ziołowe przyśpieszające zabliźnianie się ran. Masaż może być przeprowadzony zarówno na dzieciach, jak również na osobach starszych. Może się zdarzyć, że po pierwszych zabiegach chory odczuwa uboczne efekty, m.in.: bóle głowy, mdłości albo złe samopoczucie. Oznacza to, iż masaż (prywatne zabiegi rehabilitacyjne) niweluje toksyny z ciała. Wskazania: bóle głowy, alergie, nerwobóle, przykurcz mięśni. Masaż tybetański oczyszczająco działa na ciało, poprawia krążenie, przywraca wewnętrzną równowagę (wrocław vedic art).

Odblokowuje meridiany, sprawiając tym samym luźny przebieg życiowej energii w ciele człowieka. Oddziałuje na ciało uspokajająco.
Vedic Art Wrocław jest to innowacyjna metoda rozwoju świadomości, aktywizowania kreatywności i pasji życia, poprzez malowanie intuicyjne.