Z jakiego rodzaju problemami trudno jest sobie poradzić samemu? Kiedy potrzebne jest wsparcie drugiej osoby?

Każdemu może zdarzyć się wpaść w kłopoty różnego rodzaju. Z niektórych z takich sytuacji da się wyjść samodzielnie po pewnym czasie. Natomiast zdarzają się sytuacje, gdy potrzebna jest pomoc kogoś innego.

Kogoś, kto będzie nas wspierał w trudnym czasie.
strzykawka i pigułki

Autor: Kaushik Narasimhan
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładem tego rodzaju sytuacji są problemy z uzależnieniem. Niestety, jednak każdemu może się coś takiego przydarzyć. Nawet jeśli myślimy sobie, iż jest to wręcz nieprawdopodobne, to niestety nie możemy mieć takiej pewności. Wystarczy strata bliskiej osoby, by stracić grunt pod nogami oraz się załamać. Tak też bardzo często zaczyna się taki zły scenariusz, który jest udziałem wielu osób. W przypadku uzależnienia praktycznie nie da się wyjść z tego samodzielnie. Przykładowo leczenie narkomanii jest bardzo ciężkie. Już sam detoks jest czymś niewyobrażalnym, a co dopiero powstrzymywanie się później od nie brania środków odurzających. Najgorsze jest to, iż narkomanem pozostaje się całe życie, z tego względu jest to ciągła walka ze swoimi słabościami.
Ośrodki leczenia uzależnień przepełnione są ludźmi jacy już któryś raz starają się wyjść z uzależnienia- komentarz z strony. Powroty wszak zdarzają się dość często, szczególnie gdy chodzi o narkotyki, które są niesamowicie uzależniające oraz gdy już się w narkotyki wpadnie to proces wychodzenia jest długi. Leczenie alkoholików także nie jest proste, a częstość występowania takich problemów jest bardzo duża.

Posiadanie bliskiej osoby, kogoś kto wspiera nas w walce to rzecz pomagająca wyjść z nałogu.

Przedstawiany pełny tekst (https://moveforlife.pl/treningi-w-parze/) zawiera dane, które omawiają ten wątek, zatem jeżeli masz chęć zgłębić temat – zapraszamy do nas!

Wiedzą o tym dobrze osoby, które mają to szczęście, iż właśnie tego typu ludzi posiadają blisko siebie. To niezmiernie wspomaga osobie walczącej z uzależnieniem.