W dzisiejszych czasach wszelkie stosowane kilkukrotnie narzędzia muszą być sterylizowane w bardzo dużej temperaturze, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom

Minęły już dawno lata, kiedy stosowano igły kilkukrotnego użytku i poddawało się je procesowi sterylizacji. Jednakże nie znaczy to, że procedura jednorazowych przyrządów całościowo opanowała europejski rynek.

Wciąż w wielu branżach używa się rzeczy, które są nazbyt drogie, żeby wyrzucać je po jednym użyciu. Dlatego w wielu gabinetach, salonach piękności lub w szpitalach nadal niezbędne wydają się autoklawy.

dentysta

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Vacuklav to ciekawe urządzenie, które w dużej temperaturze często wyższej 120 stopni sterylizuje różne narzędzia. Zazwyczaj odkaża się w taki sposób nożyczki, skalpele, cewniki, ręczniki lub końcówki wierteł do mikrodermabrazji. Autoklaw parowy wygląda jak niewielka pralka i jest niezwykle łatwy w użyciu. Jeżeli interesuje nas profesjonalny autoklaw Melag – jest niemiecką firmą, która wytwarza urządzenia najlepszej jakości. Mają one wszystkie wymagane atesty i bez problemów mogą być polecane nawet najbardziej rygorystycznym odbiorcom, takim jak doktorzy. Autoklaw parowy jest sterylizatorem, który nie zawiedzie. Trzeba wybierać urządzenia pewnej marki, ponieważ nie można oszczędzać na życiu.
Jeżeli jesteś szefem kliniki albo salonu urody, jak najszybciej wyposaż swój zakład w Vacuklav – u autoryzowanego przedstawiciela.

Z tej przyczyny dasz swoim klientom bezpieczeństwo i w tym samym czasie unikniesz pozwów o zakażenie pacjentów poważnymi infekcjami, co mogłoby się przytrafić, gdyby nie sterylizować narzędzi.