Zasady zdrowej diety

To, jak szybko będziesz szczuplał, zależeć będzie przede wszystkim od stylu życia, który do chwili obecnej wiodłeś.
Gdy dotychczas pory konsumowałeś fast-foody i nieoczekiwanie zrezygnujesz z tychże pokarmów, przerzucając się na znaczną ilość wody i warzyw, możesz zrzucić nawet kilogram w przeciągu tygodnia.

Kolorowe pigułki

Autor: Will Thomas
Źródło: http://www.flickr.com
Laboratorium

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Jeśli zaś cały czas zdrowo się żywisz i oprócz tego ćwiczysz, raczej nie wyszczuplejesz w ciągu tygodnia więcej niż 0,5 kilograma. To rzecz jasna hipotetyczne założenia i będą zależeć nie wyłącznie od tego, jak wygląda Twoja aktualna dieta, ale również od Twojej przemiany materii, wydatku energetycznego i pracy hormonów.
Zbyt nieduża podaż kalorii sprawi, że pewnie szybko stracimy zbędne kilogramy, lecz będzie to proces niezbyt trwały oraz druzgocący nasze zdrowie – nie ominą nas: tzw. efekt jo-jo, komplikacje hormonalne, strata mięśniowej masy oraz przybranie z powrotem tkanki tłuszczowej. Jeżeli częstokroć ćwiczymy oraz stosujemy przeróżne typy wysiłku, zacząwszy od aerobowego po treningi siłowe, wówczas nie ma potrzeby obcinania kalorii w naszym jadłospisie. Jeżeli jednak nasz wydatek energetyczny >>> audyt energetyczny przedsiębiorstwa w przeciągu dnia nie jest za duży, pożądany może być niewielki kaloryczny deficyt. Przebieg chudnięcia z pewnością przyspieszy wysiłek fizyczny. Wspaniałe efekty daje bez wątpienia trening siłowy, bo podkręca metabolizm a także spala nadwyżkę tkanki tłuszczowej.

By podwyższyć jego efektywność, należy skrócić czas odstępów między seriami i łagodnie zmniejszyć ciężar a równocześnie wykonywać większą liczbę powtórzeń. Poza siłowym treningiem istotny jest również tak zwany trening interwałowy.