Piękny i zdrowy uśmiech

W dzisiejszych czasach o piękny uśmiech nie jest trudno. Gabinety dentystyczne zapewniają nam bogatą gamę usług, od leczenia ubytków po leczenie ortodontyczne. Jeszcze parę lat temu aparat na zębach nosiły głównie nasze latorośle. W obecnym czasie, coraz częściej zakładają go kobiety w wieku 25, 30, 40 lat. Jaki są przyczyny wady zgryzu po 30-ce, jeśli do tej pory był prawidłowy?

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Głównym powodem krzywienia się zębów u dorosłych osób są tzw. trzecie zęby trzonowe. Wyrastając, spychają pozostałe zęby i przyczyniają się do powstawania wad zgryzu. Z tego powodu gdy się pojawiają, powinniśmy skorzystać z rad specjalisty. Ortodonta (sprawdź) skontroluje, czy w szczęce jest na nie miejsce.

Mimo najnowszej generacji, nieustannie doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, najnowsze badania mówią, iż przeciętna osoba dorosła ma ubytki w uzębieniu. Problem jest bardzo poważny albowiem ubytki w uzębieniu są powodem tego, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się przesuwać, co w rezultacie prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. Im dłuższy czas zwlekamy z pojawieniem się w gabinecie dentystycznym, tym bardziej skomplikowane są następstwa naszych zaniedbań.

Stomatologia bardzo się rozwinęła toteż wizyta u dobrego dentysty nawet z bardzo poważnym problemem nie musi być stresująca. Leczenie kanałowe (więcej), do tej pory wyjątkowo nielubiany zabieg dentystyczny nie jest już bolesny, gdyż odbywa się pod znieczuleniem i robiony jest nowoczesnymi instrumentami.

Idealną metodą na przywrócenie wspaniałego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy są implanty (więcej tutaj). Zabieg poprzedza wykonanie badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane bez narkozy. Stomatolog zakłada kilka implantów i przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową.

Czy masz ochotę przestudiować dodatkowe teksty na omawiany w tym miejscu temat? Kliknij zatem ten odnośnik i przeczytaj więcej porad w serwisie o pokrewnej tematyce.

Za jedyny minus takiego rozwiązania możemy uznać ich stosunkowo wysoką cenę, ale są one bardzo trwałe więc jest to inwestycja na całe życie.

dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym często w gabinetach możemy zdecydować się na możliwość rozłożenia kwoty na raty, co jest bardzo optymistycznym rozwiązaniem. Nie musimy już zazdrościć uśmiechów Annie Czartoryskiej czy Julii Roberts. Teraz każdy z nas może taki posiadać.