W jakich sytuacjach warto zdać się na profesjonalistę? Spotkanie z psychologiem – przełam wstyd i pozwól sobie pomóc

Problemy z pracą, apatia, obniżenie nastroju, wielki stres – to najpowszechniejsze względy, dla jakich myślimy czy dobrze iść do psychologa. Wielu ludzi obawia się niniejszej wizyty, np. z powodu zawstydzenia, a kolejni wręcz uważają, że mogą poradzić sobie bez umiejętnej pomocy.Zdarza się, iż niektórzy ludzie nie dostrzegają różnicy między psychologiem a psychiatrą i w efekcie odkładają wizytę u profesjonalisty mimo narastających problemów.

Psycholog a psychiatraW=200[Jaka jest różnica? Psychologia obejmuje takie zagadnienia jak wrażenia, myśli oraz uczucia człowieka, natomiast psychiatria to nauka mająca za cel dociec oraz wyleczyć zaburzenia psychiczne, do jakich należą między innymi nerwice, psychozy lub uzależnienia. Jeśli zaś chodzi o profesjonalistów w każdej z tych dziedzin, to psycholog ma skończone studia psychologiczne uprawniające go do udzielania wskazówek psychologicznych, z kolei psychiatra sprawdź tutaj klaudia domowicz psychiatra praxis poznań jest lekarzem medycyny a co za tym idzie – może leczyć zaburzenia swoich pacjentów farmakologicznie.

Kiedy wybrać się do do psychologa?Wsparcia u psychologa warto poszukać zawsze wówczas, kiedy zmagamy się z trudnościami utrudniającymi powszednie życie. Ich przyczyny mogą być różne, ale nadzwyczaj często są to nerwy powiązane z pracą, a także kłopoty w zachowywaniu bliskich relacji z najbliższymi.

katowice

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Także osoby, jakie nie radzą sobie z emocjami, czują się samotne oraz szukają sensu życia, mają zaniżone poczucie swej wartości albo znajdują się w trudnej sytuacji życiowej (rozwód lub śmierć bliskiego) na pewno skorzystają na przełamaniu lęku przed psychologiem. To rzecz jasna tylko przykładowe trudności, z którymi dobrze pójść na wizytę do profesjonalisty, ale nie jedyne powody, dla których trzeba to zrobić. Pomoc psychologiczna Katowice będzie pomocna także w przypadku tych ludzi, którzy chcą się rozwijać oraz lepiej poznać siebie.Zanim podejmiesz decyzję o pójściu do psychologa, poświęć odrobinę czasu na znalezienie właściwego specjalisty, który wzbudzi Twoją ufność. Możesz zapytać pośród znajomych o kogoś wartego polecenia bądź też zweryfikować opinie na forach internetowych.