Medycyna rodzinna

Rodzinna medycyna to dział leczenia, jaki trudni się profilaktyką zdrowotną, diagnozowaniem oraz leczeniem wszystkich członków rodziny.
Lekarz rodzinny obejmuje całościową opieką lekarską zarówno maluchy, jak także osoby dorosłe.

lekarz

Autor: KOTÁNYI
Źródło: KOTÁNYI
Ten specjalista na co dzień może w pojedynkę postawić diagnozę, z kolei w bardziej złożonych sytuacjach kieruje chorego do medyka specjalisty.
Nie zawsze wysokie ciśnienie nastręcza odwiedzin u hipertensjologa, również nie każdy ból głowy wymagać będzie konsultacji u doktora neurologa – czasem wystarczy wizyta u doktora medycyny rodzinnej. Jego nadrzędnym zadaniem jest zajmowanie się schorzeniami, jakie statystycznie występują najczęściej oraz nie wymagają konsultacji specjalistycznych. Lekarz medycyny rodzinnej dba, by wyłącznie trudne przypadki, jakie wymagają właściwych narzędzi diagnostycznych, trafiały do doktorów specjalistów bądź szpitali.
Dieta dla kobiet po 40-tce

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Następnym nadzwyczaj istotnym zadaniem specjalisty rodzinnego będzie profilaktyka zdrowia. Lekarz rodzinny jest w stanie wypisać skierowania na rozmaite badania, jakie są niezbędne do zdiagnozowania pacjenta. Specjalista medycyny rodzinnej może skierować pacjenta również na zasadnicze badania, dla przykładu badania krwi czy też badanie kału. Jest w stanie też zlecić poniektóre badania RTG, na przykład rentgen klatki piersiowej. Od lekarza rodzinnego możemy też uzyskać skierowanie na tak zwane usg nowa huta jamy brzusznej. Przez wizytą u lekarza medycyny rodzinnej nie zapomnij o przyszykowaniu wszelakiej dokumentacji którą masz.

Wypisy ze szpitali, prześwietlenia i wszelkie pozostałe poświadczenia związane z kuracją na pewno znacznie ułatwią medykowi pracę. Staraj się również dokładnie przedstawić wszelakie alarmujące symptomy.