usuwanie modzeli, leczenie nagniotków

Nagniotek powstaje w wyniku długotrwałego nacisku na jakikolwiek punkt. Jest to powłoka zrogowaciałego martwego naskórka, w jakim tkanka skórna przez ciągłe podrażnienia twardnieje i obumiera, stanowiąc zgrubienie z rdzeniem w kształcie stożka. Nieleczony odcisk generuje w pierwszej kolejności palący, dalej ostry kujący ból. Leczenie odcisków można zapoczątkować od domowych metod.

Stopy

Autor: Joy Holland
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nie zawsze one pomagają. Można również sięgnąć po gotowe preparaty dostępne w aptekach w postaci płynów, maści, czy też plastrów. Nader popularne są aktualnie plastry na nagniotki z bazą usuwającą modzel, albo osłonowe. Przy użytkowaniu plastrów trzeba dokładnie je przyklejać bo mogą się przemieszczać – dowiedz się więcej.

Są proste i wygodne w stosowaniu, powinno się jednak w każdym wypadku bezwzględnie stosować się do zaleceń na opakowaniu, albo wskazówek farmaceuty. Jeśli leczenie odcisków takimi metodami nie pozbawiły nas bolącego problemu, to powinniśmy usunąć odcisk w gabinecie kosmetycznym, czy też chirurgicznym.

Nierzadko zabieg trzeba przeprowadzić etapami. Punkt po wyeliminowanym modzelu profesjonalista ochrania dobrymi wkładkami, lub poduszeczkami. Usuwaniu modzeli często towarzyszy ból, toteż na zabieg (normobaria wrocław) najodpowiedniej zdecydować się w okresie, gdy można pozwolić odpocząć swoim stopom – polecamy na soulima.pl.

Leczenie

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
Odcisk to spore pogrubienie i nagromadzenie tkanki rogowej naskórka w jednym punkcie. Modzele najczęściej stanowią całkiem duże, płaskie nagromadzenie zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu i jajowatym, albo owalnym kształcie, zwykle są bezbolesne.

Usuwanie modzeli można zapoczątkować od kwasu salicylowego. Jest możliwość również zwilżać stopy w ciepłej wodzie, a w następnej kolejności za pomocą pumeksu pocierać martwy naskórek. Najlepszym rozstrzygnięciem jest natomiast wizyta u podologa. W żadnym wypadku nie wolno wycinać odcisków samodzielnie. Jeśli w wyniku pojawienia się nagniotków nastąpiła zmiana struktury kości, doktor może podjąć decyzję o operacji. By usuwanie modzeli nie dotyczyło nas nazbyt często, należy nosić komfortowe buty. Modzele tworzą się również w wyniku nieleczenia reumatoidalnego zapalenia stawów. Mogą być także efektem platfusa.