Wszystko, co powinieneś wiedzieć, jeżeli chcesz studiować psychologię

Są to charakterystyczne studia. Łączą kilka dziedzin nauki, wymagają od kandydata bardzo obszernej wiedzy ogólnej.
Przyjmuje się , że przyszły psycholog powinien być empatyczny, delikatny w stosunku do pozostałych osób i być dobrym słuchaczem.

psychologia

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com

Doświadczony psycholog to świetny diagnosta – potrafi połączyć fakty z relacją pacjenta w sensowną całość oraz wyciągnąć właściwe wnioski. Może pracować w określonym nurcie, jednakże ma świadomość tego, iż każdy z pacjentów wymaga indywidualnego podejścia. Nierzadko współpracuje z innymi profesjonalistami, co wymaga określonych umiejętności potrzebnych do pracy w zespole.

Jeżeli w znajdującym się tutaj artykuły nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (http://www.maruna.wroclaw.pl/) podobny materiał.

Jednakże podstawową cechą przyszłego psychoterapeuty będzie zaciekawienie drugim człowiekiem. Ochota zidentyfikowania jak też odgadnięcia jego historii, motywacji, zachowań. Oraz potrzeba niesienia wSPArcia. Chyba, iż nie planujesz pracować z pacjentami, tylko dla przykładu w reklamie czy też HR – chociaż w końcu nie trzeba zostać psychologiem, aby się w nich spełnić.

Psychologia nie jest kierunkiem stricte humanistyczny, tak jak sądzi o nim większość ludzi. Od pierwszego roku będziemy mieć na nim przedmioty powiązane z neurobiologią, generalnie – związane z pracą oraz budową mózgu. W następnych latach dochodzi także statystyka. Prócz tego, na rozmaitych etapach studiów napotkamy elementy filozofii, antropologii jak też rzecz jasna – lektorat z wybranego języka obcego.

Co do przedmiotów typowo psychologicznych, zależnie od programu konkretnej uczelni, będziesz uczyć się psychologii klinicznej, poznawczej, neuropsychologii, psychopatologii, ekspertyzy oraz diagnozy, etc.