Co wykonać, gdy chcielibyśmy uzyskać nowy uśmiech?

Implanty zębowe to innowacyjny i optymalny sposób na zupełnie nowy i śliczny uśmiech. Aktualnie w czasie wizyty u dentysty jesteśmy postawieni przed wyborem implantów tytanowych lub cyrkonowych.
Implanty tytanowe na rynku istnieją już od bardzo wielu lat.

laser

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast cyrkonowe implanty jest to nowość, która bardzo szybko zyskuje na popularności. Implanty (licówki porcelanowe cena kraków) tytanowe zastosowane pierwszy raz zostały w 1965 roku przez szwedzkiego profesora. Od tamtego czasu z tej metody korzysta niezwykle dużo ludzi. Tytan jest to materiał zapewniający długotrwały okres użytkowania. Co poniektórzy z pacjentów mają jednak obawy, które wiążą się z estetyką tej metody. Tytan występuje w srebrno-szarym kolorze. Wieloletnie obserwacje wykazały, że przy metodzie tej może z czasem dojść do niewielkiego obniżenia się linii przyzębia, które odsłaniają implant. Należałoby również wiedzieć na czym opiera się wszczepienie implantu. Po umieszczeniu wszczepu do kości, ma miejsce potem proces integracji kostnej tkanki z tytanową nawierzchnią implantu. W wypadku, kiedy zastosowana jest metoda implantologii jednofazowa, pacjent po zabiegu zaopatrzony jest w korony lub mosty tymczasowe. To powoduje, że zabieg jest niewidoczny dla postronnych osób. Jeśli interesują Cię implanty Wołomin jest miejscem, gdzie znajdziesz odpowiednią klinikę stomatologiczną, która zagwarantuje Ci piękny uśmiech.
Po zabiegu lekarz zalecić może papkowatą dietę, w czasie której będziemy musieli unikać twardego jedzenia nawet przez parę miesięcy. Tego typu zabieg może przeprowadzony zostać w czasie jednej wizyty. Właściwości implantu powodują, że taki proces leczenia nie zajmuje wiele czasu. Przygotowana powierzchnia tytanowa implantu jest dość szorstka. Jest szczególnie wytrawiona do stymulowania rośnięcia kości i przyspieszenia gojenia się. Pozwala to na skrócenie czasu leczenia.

Pewien czas temu na rynku zjawiła się alternatywa dla tytanowych implantów. Są to implanty cyrkonowe. Te implanty są nazywane również ceramicznymi i są najświeższą oraz najbardziej estetyczną postacią implantów.