Które sprzęty są najczęściej wykorzystywane do sterylizacji i mycia narzędzi medycznych.

Podczas wykonywania rozmaitych zabiegów tam gdzie jest to możliwe wykorzystuje się jednorazowy sprzęt. Wówczas można być absolutnie pewnym, że wszystko będzie wyjałowione i bez bakterii. Lecz nie w każdym przypadku się tak da, w przypadku jakiś droższych narzędzi nie jest możliwe użycie ich dla każdego pacjenta osobno, gdyż bardzo podniosłoby to koszty leczenia.

wirus

Źródło: flickr.com
Dlatego też stosowane są narzędzia i sprzęty wielorazowego użytku, a po zakończeniu będą one bardzo dokładnie czyszczone i dezynfekowane. Jest to konieczne do tego, żeby nie przenieść żadnych bakterii i wirusów na pacjentów – w dawnych czasach gdy zasady higieny nie były tak ściśle przestrzegane dochodziło do mnóstwa zakażeń. Obecnie również tego typu ryzyko może się pojawić, lecz tu bardziej będzie to zależało od dokładności przeprowadzenia dezynfekcji i właściwego sprzętu do niej zastosowanego – jak zamówić sterylizator parowy.

Zaciekawił Cię ten tekst? Wejdź zatem do następnego artykułu i czytaj leczenie zaćmy dużo o interesujących Cię sprawach.

Szczęśliwie obecnie stosowane urządzenia są bardzo skuteczne i równocześnie łatwe w obsłudze. Przez to wszystko pozostaje w rękach pracownika, który jest za to odpowiedzialny, bo sprzęt nie powinien zawieźć.

domowy sterylizator

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
W praktycznie każdym gabinecie chirurgicznym, stomatologicznym czy lekarskim, w jakim przeprowadza się różne zabiegi niezbędny będzie jakiś sterylizator. Do wyboru będzie ich kilka rodzajów, ale jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sprzętów tego typu będzie sterylizator parowy. Ta metoda sterylizacji jest bardzo bezpieczna, dzięki czemu spełnia wszelakie normy i wymogi sanitarne, i będzie się nadawać do każdego gabinetu. Parowe sterylizatory są także urządzeniami niezawodnymi, dzięki czemu służyć będą mogły przez wiele lat. W wielu przypadkach doskonale będą się też sprawdzać nowoczesne myjnie – dezynfektory. W nich dodanym procesem jest dokładne mycie znajdujących się w środku różnych elementów wyposażenia i narzędzi. Wykorzystuje się je głównie w laboratoriach, szpitalach i gabinetach dentystycznych, dzięki czemu znacznie ograniczają koszty. Dostępne są w dużej ilości modeli, przez co dostosować je będzie można takie urządzenie do swoich wymagań.