Jonizatory powietrza. Czy warto zakupić? Jak działają?

Czy rzeczywiście pomagają dbać o ludzkie zdrowie? Czy mogą uchronić przed wirusami? Mobilne tzw. jonizatory powietrza są coraz bardziej modne.
Pytanie, czy warto sprawić sobie takiego rodzaju jonizator.

szpital

Autor: Dawtona
Źródło: Dawtona

Wraz z modą na zdrowy tryb życia nadeszła moda na tak zwane jonizatory powietrza. Coraz to ogromniejszą popularnością cieszą się wyjątkowo mobilne aparaty. Ich sympatycy tłumaczą, że dzięki nasyceniu powietrza w mieszkaniu ujemnymi jonami efektywniej możemy unikać schorzeń jak też łatwiej jest się nam wysypać. Jak pracuje jonizator? Jego rola polega na wytwarzaniu tzw. ujemnych jonów. Czemu jest to takie istotne? Otóż przyrządy elektryczne, jakimi się otaczamy, a przede wszystkim laptopy, generują dodatnie jony. Niektórzy nazywają to elektrosmogiem i ta nazwa ma oddać istotę kłopotu, którym jest niewątpliwie nadmiar dodatnich jonów. Takowe jony przyciągają niestety wirusy, utrzymują w powietrzu grzyby jak też pozostałe kłopotliwe alergeny. To powoduje, że powietrze we wnętrzach, gdzie długo pracują pecety, jest zanieczyszczone. Jony ujemne zaś oczyszczają środowisko. W przesyconym jonami ujemnymi powietrzu mikroorganizmy opadają na ziemię, miast trafić do naszych płuc.
Co ciekawe, naturalnym jonizatorem jest po prostu burza.

Nie jesteś pewien odnośnie tego tematu? Po prostu sprawdź szczegóły rehabilitacja prywatna dostępne dokładnie na tej stronie. Wszystko było starannie przedstawione.

To naturalne atmosferyczne wyładowania powodują, iż powietrze napełnia się zbawiennymi jonami ujemnymi a także jak perswadują sympatycy jonizatorów, wystarczy przypomnieć sobie, jak lekko oddycha się po wyładowaniach atmosferycznych, aby pojąć, jaki rezultat daje taki przyrząd.

Z kolei oponenci tego rodzaju przyrządów zwracają uwagę, że jednakowo doskonale możesz systematycznie wietrzyć nasze wnętrza. Tak także pozbywamy się z otoczenia trujących dodatnich jonów.