Leczenie kontuzji różnych oraz rehabilitacja. Jak dojść do siebie po każdej kontuzji.

Nie tylko sportowcy walczą z licznymi urazami. Kojarzą się często one jednak przede wszystkim z meczami piłki nożnej albo biegami sprinterskimi. Aczkolwiek uraz może zdarzyć się niejednemu. Dobrze więc wiedzieć jak w trudnej sytuacji poradzić sobie samemu. Wiele osób narzeka na problemy z kręgosłupem. Praktycznie po każdej nocy dana osoba wstaje z kiepską miną i podpierając się jedną dłonią o pryczę. Lekarz w podownej sytuacji poleca często pójść na pływalnie i trenować do skutku.

kolano - zdjęcie rentgenowskie

Autor: Lena
Źródło: http://www.flickr.com
Da się aczkolwiek zoboczyć na pływalniach, iż wiele ludzi czymś podobnym naraża samych siebie. Wejść do wody i przepłynąć kawałek potrafi prawie każdy. Aczkolwiek nie bywa to takie proste technicznie. Prawie na każdym torze można zauważyć kogoś kto źle daje głowę i plecy w trakcie treningu. Skutkuje to szybkim wykończeniem, kolejnym obciążeniem i potencjalnymi urazami. Zamiast pływać przez pół godziny, jesteśmy w stanie tylko parę minut. A czasami bólom można zapobiec w niesłychanie prozaiczny sposób. W sklepach do nabycia jest poduszka ortopedyczna, która umożliwia dopasować szyję i głowę do odpowiedniej pozycji do spania. Po podobnej nocy człowiek budzi się o wiele bardziej zrelaksowany i o wiele bardziej w humorze. Poduszka ortopedyczna jest do nabycia za całkiem małe pieniądze. Identycznie sprawa wygląda jeśli chodzi o kontuzje dolnych kończyn. Gdy wykręcimy lub uszkodzimy nogę na początek czeka nas przymusowe odleżenie. Aczkolwiek później trzeba się regenerować. Jednak nie każdego stać na niezawodnego masażystę. Lecz i tu możemy sami zainwestować w swoje zdrowie.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/
W dziedzinie lżejszych urazów mamy do użycia kule, a gdy aczkolwiek zdarzy się coś gorszego do rehabilitacji lub jesteśmy już w starszy lepiej zainwestować w balkonik rehabilitacyjny. Jest to możliwość długoterminowa jednak w połączeniu z konkretnymi ćwiczeniami powinna przynieść skutek. No i niedroga. Taki balkonik do chodzenia rehabilitacyjny często można nawet wypożyczyć. Nie zapomnijmy jednak, że rehabilitacja to długi proces. Czasami może trwać kilka długich kwartałów. I niestety nie za każdym razem udaje się wrócić do pełnej formy.