Fala uderzeniowa, uważana jest za zabieg leczniczy

Każdy, kto kiedykolwiek miał jakieś problemy z kolanami wie doskonale, że ból jest ciężki do ogarnięcia i nie sposób go wytrzymać. Często, mimo wszystko, go bagatelizujemy, bo jest chwilowy i ostry, a potem zdaje nam się, że wszystko wraca do normy. Jednak prawda jest taka, że nie można lekceważyć bólu kolana. Powinniśmy iść do doktora i opowiedzieć o swoich dolegliwościach.

kolano

Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com
Może wyjść na to, że wszystko jest w porządku, ale zdarza się i tak, że niestety powinniśmy poddać się operacji. Obecnie współczesna diagnostyka jak i leczenie są o wiele mniej inwazyjne niż dawniej. Dzięki dzisiejszych możliwościach da się wykonać np. artroskopię kolana (lub uszkodzenie łąkotki Wrocław), która jest zabiegiem , który nie spowoduje większych zewnętrznych skutków. Dzięki małym nacięciom wprowadza się do kolana kamerkę, która pokazuje na komputerze wnętrze kolana i w taki sposób dzięki mikro narzędziom robi się operację kolana.

Kiedy chcesz znaleźć rzetelne dane, zobacz i sprawdź informację – tu znajdują się wyłącznie ciekawe oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Często, jako pomoc w powrocie stawu kolanowego do całkowitej sprawności stosuje się zabieg zwany falą uderzeniową. Nie bywa on zbyt często organizowany przez NFZ, a jedna sesja kosztuje około 100 złotych, jednak jest to bardzo dobry sposób, żeby prędzej odzyskać sprawność w kolanie. Warto jednak nim wybierzemy się na zabieg falą uderzeniową sprawdzić czy nie trzeba nam jakiejś bardziej inwazyjnej techniki.

Kłopoty z kolanem

zabieg

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Gdy słyszymy hasło operacja bywa, że trudno nam postawić przysłowiową „kropkę nad i”, czyli trudno nam wyrazić zgodę na operację. Ale, kiedy usłyszymy słowa mało inwazyjny zabieg o wiele łatwiej przychodzi nam podejmowanie decyzji. Oczywiście nie w każdej sytuacji da się skorzystać z wspaniałej opcji, jaką jest artroskopia stawu kolanowego . To metoda, która pozwala na minimalną ingerencję chirurga. A jednak jest szalenie dokładną metodą, jeżeli chodzi o samo sprawdzenie stanu kolana jak też samo leczenie. Wiadomo, że staw kolanowy jest bardzo delikatną konstrukcją. Łatwo o kontuzję zwłaszcza, jeśli uprawiamy sport albo jesteśmy obciążeni genetycznie jakimiś zwyrodnieniami stawów. Z tego powodu jeśli czujemy jakieś bóle w kolanach dobrze pójść do lekarza pierwszego kontaktu. Prawda jest taka, że lepiej wyjść na hipochondryka, co do własnego zdrowia aniżeli potem być kaleką.