Jakimi korzyściami charakteryzują się licówki i jakiego rodzaju defekty można by za ich pomocą zlikwidować?

Jeżeli nie za bardzo równe jedynki, solidne przebarwienia albo szpary między zębami sprawiają, że mniej chętnie się uśmiechamy, to licówki spowodują, że odzyskamy pewność siebie.
To cienkie płatki porcelanowe, które się przykleja na przednią powierzchnię zębów oraz ukrywa się w taki sposób defekty estetyczne.

zęby

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Przy wykorzystaniu licówek można rozjaśnić zęby i nadać im śliczny kształt i kolor. Można by także wydłużyć je oraz poszerzyć a także zlikwidować przerwy pomiędzy zębami. Licówek używa się także do małej poprawki ustawienia zębów przykładowo w wypadku niewielkiego stłuczenia czy też skręcenia przede wszystkim siekaczy dolnych. Cel ten się uzyska, gdy wybierzemy właściwą grubość licówek. Jednak te nakładki nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Licówki jest to doskonałe wyjście zarówno dla osób, które rozjaśnić pragną odcień zębów i zachować ich naturalną barwę i ukryć trwałe przebarwienia. Licówki zakłada się także w przypadku nieestetycznych bruzd lub niewielkich uszkodzeń zębów przykładowo pęknięć, startych albo ukruszonych brzegów oraz rzucających się w oczy wypełnień zębów z przodu. Kiedy jednak zęby są niezwykle zniszczone, używane są korony ceramiczne. Założenie licówek wykluczają choroby dziąseł, próchnica i wady zgryzu. Licówek także nie stosuje się u ludzi z parafunkcjami zgryzowymi takimi jak zgrzytanie uzębieniem, obgryzanie paznokci czy też zaciskanie zębów, gdyż w takiej sytuacji bez trudu o uszkodzenia albo o odklejenie się licówek.

Za pomocą licówek odmienić można by wygląd pojedynczych zębów albo całych grup zębów. Zakłada się je zwykle na przednie zęby stomatolog warszawa wilanów od trójki do trójki lub od czwórki do czwórki. Na pozostałe zęby są stosowane korony lub formy pośrednie pomiędzy koronami a licówkami.

To wynika z tego, że licówki są w większym stopniu delikatne i obejmują tylko zewnętrzną powierzchnię zębów, a nie powierzchnię żująca, z tego też powodu założenie licówek wiąże się z niewielką ingerencją w twarde tkanki zębów lub całkiem z brakiem takiej ingerencji. W czasie szlifowania jest usuwana jedynie cienka warstwa szkliwa albo ta czynność nie jest wcale wykonywana jeżeli licówka poszerzyć lub pogrubić ma ząb.