Medycyna estetyczna: sposoby na pozbycie się nadmiaru tkanki tłusczowej

Nadmiar tłuszczowej tkankij jest częstym kompleksem. Dlatego powstają różne formy jej usuwania za pomocą medycyny estetycznej. Różnorodne zabiegi pozwalają na modelowanie sylwetki poprzez likwidowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z takich okolic ciała jak brzuch, biodra, pośladki, uda, ramiona oraz podbródek.
Jedną z metod usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej jest liposukcja.

Kiedy diety nie pomagają jednym ze sposobów na idealną sylwetkę jest liposukcja

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Klasyczna liposukcja polegająca na odsysaniu tłuszczu przez nacięcia na skórze przeprowadzana jest przez chirurga oraz najczęściej wymaga ogólnego znieczulenia, dlatego do takiego zabiegu kwalifikują się wyłącznie osoby o dobrym zdrowiu. Jeżeli interesuje kogoś zbieg taki jak liposukcja Kraków to miasto, w jakim bez trudu znajdziemy klinikę, w której można umówić się na konsultację do zabiegu.

Czy masz chęć poznać prezentowane zagadnienie? Jeśli tak, to kliknij w rekomendowany link, a z pewnością znajdziesz tego typu dane, które okażą się niesamowicie przydatne.

Należy jednak pamiętać, iż ten zabieg poleca się osobom o normalnej wadze, z elastyczną i jędrną skórą, u których nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany jest w konkretnych częściach ciała. Trzeba wiedzieć, że współczesna medycyna estetyczna proponuje również inne odmiany liposukcji – liposukcja laserowa, liposukcja ultradźwiękowa, liposukcja infradźwiękowa – takie zabiegi są mniej inwazyjne, a co się z tym wiąże są w dużo mniejszym stopniu obarczone ryzykiem powikłań – lipofilling kraków.

Dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie lipofiling, czyli inaczej lipotransfer.

Ta metoda pozwala na usunięcie niechcianego tłuszczu z konkretnej partii ciała oraz przeszczepienie pobranego tłuszczu w miejsce dotknięte problemem ubytku, w ten sposób osiąga się pożądaną objętość pośladków czy biustu, wypełnia zmarszczki, poprawia owal twarzy, powiększa usta – zależnie od potrzeb pacjenta. To świetna alternatywa dla stycznych implantów oraz wypełniaczy, dlatego jeśli interesuje kogoś właśnie lipofiling Kraków podpowiadamy, iż również to miasto, które zasługuje na uwagę.