Jak sobie poradzić, jeżeli w obcym kraju potrzeba nam doktora ? Co należy wiedzieć?

Poprzez cały okres naszego życia mamy do czynienia z różnymi wydarzeniami. Z jednymi radzimy sobie lepiej, z innymi gorzej. Niewykluczone jednakże, iż w niektórych sytuacjach będziemy zmuszeni skorzystać z pomocy.

porada

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Szczególnie jest to istotne jak przebywamy za granicą i nie mamy pojęcia, gdzie się zwrócić oraz czy porozumiemy się po angielsku.
Takie sytuacje nie są za bardzo przyjemne, jednakże się zdarzają i powinno wiedzieć jak się zachować. Najpierw musimy mieć zakupione ubezpieczenie medyczne. bez posiadania tego mamy kłopot, bo możemy zapłacić sporo pieniędzy. Zależnie od państwa te koszty mogą być bardzo duże. Jeżeli mamy takie ubezpieczenie w takim przypadku wyleczymy się gratis, a nawet jeżeli zajdzie potrzeba ponieść jakieś wydatki, to potem firma ubezpieczająca nam je odda.
Takowe wypadki mogą zdarzyć się w każdym państwie, ale na szczęście w niektórych miejscach, gdzie jest duża Polonia są fachowcy z Polski. Na przykład jak polski ginekolog Dublin (tutaj) ma wiele do zaoferowania, gdyż spora liczba specjalistów tego i podobnego rodzaju wyjechało tam za lepszej jakości, więcej płatną pracę. Wśród takowej grupy mieści się naprawdę dużo przedstawicieli służby zdrowia (polecamy etopiryna) z Polski, występują też fachowcy z wielu dziedzin, bardziej znanych, takich do których chodzimy bardziej często i tych mniej znanych, jak psychologi.

W szczególności właśnie jak polski psycholog Dublin (medicus.ie) to obszar, w którym takowego odszukamy.

A jest naprawdę ważne, bo ciężko sobie wyobrazić,żeby udać się do lekarza psychologii, który mówi w języku angielskim. Wtedy raczej nie uda nam się powiedzieć mu o wszystkich naszych kłopotach psychicznych.