Co należy znać, jak wygląda zabieg laserowej korekty oczu.

Wady wzroku zmuszają do założenia okularów, za czym nie wszyscy przepadają. Nie da się ukryć, iż okulary częstokrotnie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, a już z pewnością podczas uprawiania różnego typu sportów. Trzeba do tego uważać, nieraz je poprawiać, a niekiedy całkiem eliminują nas z jakiejś aktywności. Rozwiązaniem na to jest laserowa korekcja wzroku Warszawa.

Osoba w okularach korekcyjnych

Autor: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to zabieg bezbolesny, czego obawia się większość pacjentów. Podaje się miejscowe znieczulenie w formie kropli do oczu, w razie potrzeby zaś można również zastosować środki uspokajające, które pomagają pacjentowi w odprężeniu. Następnie lekarz artroskopia kolana wrocław () usuwa nabłonek rogówki, co jest konieczne, by zastosować laser. Zadaniem lasera jest właściwe ukształtowanie rogówki oka, w celu tworzenia przez nią czytelnego obrazu. Po zabiegu nakładana jest specjalna soczewka, którą należy nosić, do chwili, aż usunięty nabłonek się odbuduje. Operacja jest bardzo krótka, przeważnie zajmuje około 10 minut. Zabieg jest nadzwyczaj efektywny, jednakże istnieją pewne przeszkody, jakie mogą przekreślić możliwość skorzystania z niego. To m.in. ciąża, cukrzyca, różnego typu dolegliwości reumatyczne i silne alergie. Pacjent nie może także cierpieć na atopię albo aktywne schorzenia infekcyjne. W przypadku stanów zapalnych oka, jaskry, zaćmy i ryzyka odwarstwienia rogówki przeprowadzane są skrupulatne badania, aby podjąć decyzję, czy chory kwalifikuje się do zabiegu. Wizyta konsultacyjna jest wymagana przy każdym chętnym, zatem trzeba umówić się na konsultacje oraz pozytywnie przejść badania, a będziemy mogli poddać się laserowej korekcie. Podczas niniejszej wizyty udzielane są wszystkie ważne informacje na temat zabiegu oraz ewentualnych powikłań. Ponadto specjalista informuje o niezbędnych działaniach pooperacyjnych i wizytach kontrolnych, by każdy pacjent był dokładnie uświadomiony oraz nie miał niepotrzebnych wątpliwości.

laserowa korekcja wad wzroku pozwala nareszcie zdjąć okulary bądź zrezygnować z soczewek i cieszyć się dobrym wzrokiem. Nim zdecydujesz się na zabieg, poszukaj właściwej kliniki, a będziesz pewny, że wszystko zostanie przeprowadzone tak, jak trzeba. Profesjonalne urządzenia w rękach kompetentnych specjalistów to gwarancja bezpiecznych zabiegów i trwałej korekcji wady wzroku.