Jak dbać o ząbki każdego dnia?

Szkliwo to najbardziej odporna tkanka zębów – starczą jednakże pewne zaniedbania w higienie uzębienia oraz kiepskie nawyki, ażeby przestało ono należycie spełniać swe funkcje.
Mnóstwo osób nie ma pojęcia o tym, jak duży wpływ na ząbków mogą mieć pewne nasze postępowania.

Dziewczyna

Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com
Unikanie wizyt u dentysty, brak dbania o ząbki od wewnątrz jak też jedzenie (pizza gdańsk) słodyczy to jedne z występków przeciw zdrowym zębom. Przedstawiamy trochę sugestii, które z pewnością przydać mogą się wszystkim.
Nadzwyczaj ważne jest zaopatrywanie naszego organizmu w odpowiednie dawki wapnia, który pozwoli nam zatroszczyć się o ząbki również od środka. Badania wykazują, że Polacy zbyt mało tego pierwiastkakonsumują razem z jedzeniem. Nieodzowne jest więc zażywanie suplementów wapnia. Nawet maluchy wiedzą, iż trzeba systematycznie czyścić uzębienie. Wszelkie zaniedbania w tym temacie wiodą niestety do problemów z zębami. Każdy dentysta rekomenduje szczotkowanie ząbków 3 razy w ciągu dnia – po posiłkach. Nie powinno się jednakże szczotkować zębów od razu po jedzeniu – czyniąc w taki sposób, możemy zniszczyć szkliwo, które w rezultacie oddziaływania kwasów robi się miękkie. Zalecane jest zatem odczekanie sześćdziesięciu minut przed czyszczeniem ząbków. Szczoteczka do czyszczenia uzębienia musi być delikatna. Nazbyt twarda może niszczyć szkliwo. Ząbki szczotkuj za każdym razem delikatnymi kolistymi ruchami. Nie zapominaj także każdorazowo po posiłku użyć nici dentystycznej.

Eliminacja pozostałości pokarmu z przestrzeni między zębami zajmie ci chwilkę, natomiast korzyści wypływające z tej czynności będą bezcenne. Bardzo istotne dla zdrowia ząbków będą także regularne odwiedziny u stomatologa. Stomatologa należy odwiedzać raz na pół roku.