W jaki sposób skutecznie i szybko zadbać o własne zęby aby cieszyć się zdrowym jak i zniewalającym uśmiechem na długi okres?

Właściwa higiena jamy ustnej i profilaktyka to jedna z najważniejszych spraw, o których trzeba pamiętać kiedy chcemy zachować zadbany a tym samym piękny uśmiech na długi czas.

Dlatego też trzeba pamiętać o kilku podstawowych tematach takich jak chociażby dobór właściwej szczoteczki bądź też nitkowaniu zębów.

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością mogą pochwalić się szczoteczki elektryczne, jakie są także polecane przez stomatologów.

Zainteresował Cię ten artykuł? W takim razie wejdź na naszą inną witrynę – tam można zobaczyć tu (http://www.maruna.wroclaw.pl/warsztaty/) świeże wątki, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Z racji znacznej intensywności obrotów główki możemy usunąć dużo więcej płytki nazębnej niż w przypadku typowej szczoteczki. Dodatkową zaletą jest także kształt główki, który pomaga nam dostać się do miejsc trudno dostępnych. Obok odpowiedniej techniki szczotkowania bardzo ważnym elementem jest również nitkowanie zębów. Jest to ten temat, który jest wciąż polecany przez stomatologów. Warto pamiętać, iż nawet najlepsza szczoteczka może nie usunąć resztek jedzenia ze swoich zębów. Z tego też powodu należy korzystać z nici dentystycznej, która pomaga nam pozbyć się zalegających resztek ze szczelin międzyzębowych.

układ kostny człowieka

Autor: Javi
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dobrą alternatywą dla nici dentystycznej jest też irygator, czyli urządzenie, które poprzez strumień wody pod ciśnieniem wypłukuje z zębów resztki jedzenia. Jest to rozwiązanie polecane dla osób z wrażliwymi dziąsłami, ale i nie tylko.

Jeżeli chodzi właśnie o urządzenie jakim jest irygator dentystyczny Waterpik to model, który w delikatny sposób masuje dziąsła i zapobiega powstawaniu płytki nazębnej.