Dieta na masę

Poprawnie skomponowana dieta na masę to dopełnienie treningów na masę. Dzięki niej dużo prędzej pojawią się rezultaty naszych treningów. Poddając organizm treningowi fizycznemu powiększa się jego zapotrzebowanie na kalorie. To, ile będziemy musieli dostarczyć ponadprogramowych kalorii jest sprawą indywidualną jak też zależną od intensywności ćwiczeń, naszych indywidualnych uwarunkowań.

przeczytaj na ten temat

Autor: marshel
Źródło: http://www.sxc.hu
Dieta na siłownię musi zapewniać organizmowi zbilansowane posiłki zawierające stosowne proporcje białek, tłuszczy, węglowodanów a także witamin.

Formuła naszej strony niebywale Ci się spodobała? Raduje nas to. Więc pewnie masz ochotę wejść do następnej strony? Proszę, dowiedz się (https://sancotest.pl/zakres-testu-sanco) jak tego dokonać.

Liczba potraw konsumowanych w przeciągu dnia musi wahać się miedzy 5 a 6 w sztywnych porcjach.

Miejmy na uwadze, iż nasz organizm w głównej mierze składa się z wody, stąd musimy wypijać co najmniej 3 litry wody mineralnej, zaś w gorące dni nawet 5 litrów! O ile nie jesteś w stanie dostarczyć organizmowi wystarczających porcji cukrów oraz białka, dietę mogą uzupełniać odżywki – odżywki dla sportowców.

Węglowodany – to podstawowe źródło „zasilania” dla naszego ciała. Produkty bogate w węglowodany zapewniają nam siłę. Musimy jednakże unikać węglowodanów przetworzonych, zawartych w słodkościach. Najwięcej zjadajmy ich rankiem, w posiłkach przed oraz po treningu. Które artykuły winny się znaleźć w naszej diecie? Głównie: produkty zbożowe – krupy, makarony, warzywa – fasola, kartofle, płatki owsiane, pieczywo pełnoziarniste. Dzienna dawka konsumowanych węglowodanów waha się pomiędzy 5g – 7g na kilogram masy ciała. Białka – są głównym składnikiem mięśni. Zalecana dobowa dawka to 2 g na każdy kilogram masy ciała. Ostatnie konsumowane danie w ciągu dnia musi mieścić najwięcej białka zaś mało węglowodanów.

Co zatem będzie mieścić sporo białka? Na pewno: mięso – drób, wołowina, ryby, jaja, biały ser, nabiał. Dzienna dawka spożywanego białka to 2g – 3g na 1kg masy ciała. Tłuszcze są ogromnie ważnym składnikiem odżywczym. Także są źródłem energii dla naszego organizmu jak też są koniecznie w procesie budowy masy mięśniowej. Co najlepiej zjadać? Tłuste ryby i oliwę z oliwek. Dzienna dawka spożywanego tłuszczu (suplementy na rzeźbę) powinna wynosić około 1g na 1kg masy ciała.

Musimy trzymać się opisanych wytycznych bez względu na to czy jest to trening dla początkujących (więcej na ten temat), czy jesteśmy w fazie zaawansowanych ćwiczeń.