Życie na pełnych obrotach nikomu nie służy. W jaki sposób zwalczyć niechciany stres?

Nawał zadań, przerastające nas raty kredytu hipotecznego, problemy w pracy sprzyjają stresowi. Kiedy podczas wakacji nie możemy się należycie uspokoić, trzeba wypracować skuteczny sposób radzenia sobie z niechcianym stresem. W jaki sposób skutecznie odzyskać równowagę?

apteka

Autor: alcuin lai
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najbardziej stresogennych miejsc pozostaje praca. Wiedzą o tym pracownicy wysokiego szczebla, szczególnie, jeśli znajdują się w działach marketingu. Także dziennikarze zdają sobie sprawę, iż praca do wykonania „na już”, a najchętniej „na wczoraj” nie sprzyja błogiemu wypoczynkowi po jej skończeniu. Czasami nie mamy ani chwili na jedzenie. Musimy natychmiastowo podejmować istotne decyzje. Jak pokonać stres w takich sytuacjach? Po pierwsze musimy zdać sobie sprawę z tego, iż nie możemy nakładać na siebie za wielu zadań oraz odpowiedzialności.

Nie wszystkie sprawy zależą od nas. Nie walczmy z wiatrakami, starajmy się lekko zdystansować. Nie dopuszczajmy również do siebie emocji. Zachowujmy się chłodno, rzeczowo i profesjonalnie. Płacz nic nie pomoże. Tylko i wyłącznie rzetelna analiza pozwoli nam znaleźć rozwiązanie. A jak wiadomo nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeżeli chcemy odpowiednio pokonać stres (zobacz również paraliżujący stres) związany z pracą, nie zabierajmy problemów służbowych do domu. W zaciszu domu powinniśmy czuć się jak we własnej twierdzy. Niechciani goście nie są mile widziani!

Jak pokonać stres w domu? Wielki kredyt, problemy w szkole naszych pociech, brak zadowolenia z partnera? To niezwykle skomplikowane tematy. Sprzyjają stresowi… Przede wszystkim nie wpadajmy w niepotrzebną panikę. Odprężmy się przez parę chwil. Spokojnie zastanówmy się, w jaki sposób stawić czoła wszelkim niedogodnościom. Na pewno uda nam się znaleźć plan B, jeśli plan A okazał się bezskuteczny. Nie powinniśmy zamykać się na potrzeby innych członków rodziny. Spójrzmy na sprawę z innej strony. Nie zapominajmy o optymizmie. Otwarte myśli to podstawa do rozwiązania problemów. Warto poczytać o tym na zobacz.

Skoro innym się to udaje, to dlaczego nam ma się coś nie udać? Nie jesteśmy sami. Wokoło nas są życzliwi ludzie, jakim niezmiernie zależy na naszym szczęściu. Doceńmy to wreszcie. O tym, jak pokonać stres, powiedziano już bardzo wiele. Każdy ma własną receptę. My również musimy opracować swój własny sposób. Dzięki temu uda nam się pokonać nawet największe przeciwności losu. Dlaczego się denerwujemy? Stres w niczym nam nie pomoże!